Kendin Yap Halka Tutacaklı Çanta Yapımı

Halka tutacaklı çanta nasıl yapılır

Halka tutacaklı çanta nasıl yapılır

Bu sefer tarz sever hanımların oldukça hoşuna gidecek bir kendin yap projesi ile karşınızdayım. Halka tutacaklı çantaları özellikle modayı yakın takip edenler oldukça iyi bilirler. Bu tip çantaların sapları diğerlerine nazaran farklılık gösterdiği için tarz olarak farklılığı ve ayrıcalıklı olmayı sevenler için halka tutacaklı çanta modelleri her zaman favori olmuşlardır. İşte bu sebeple yenisine tonla para vermek yerine kullandığımız çantamızın tutacağını halka tutacaklı hale çevirerek onu halka tutacaklı bir çanta haline getirmeye çalışacağız. Bunun için resimli anlatımlarını ve yapılış videosunu sizin için araştırıp aşağıda paylaşıyorum.

Halka Tutacaklı Çanta İçin Malzemeler :

Bu kendin yap projesinde clutch çanta kullanılacağız. Yapısının oval olması nedeni ile üzerine takılacak olan halkayla bütünleşecek bir yapıda olması oluşturulacak tasarım için önemli. Kısaca halka ve çanta birbirini tamamlamış gibi bir görüntü sergilemeli. Sap için kullanılacak halkayı bir sanat mağazasından ya da internetten temin edebilirsiniz. Yapıştırıcı için sıcak tutkal, halkayı çantaya sabitlemek için aynı renk bir deri parçası ve makas diğer malzemelerimiz olacak.

Halka tutacaklı çanta malzemeler

Halka tutacaklı çanta malzemeler

  • Sıcak tutkal tabancası
  • Makas
  • Deri parçası
  • Clutch çanta
  • Büyük metal halka

Halka Tutacaklı Çanta Projesinin Yapılışı :

1- Malzemeleri saydıktan sonra halka tutacaklı çanta nasıl yapılır şimdi de onu anlatmaya çalışalım.

iki küçük deri parçası kes

iki küçük deri parçası kes

2- Deri parçasından eşit boyutta iki küçük parça kesilir. Parçalar halkayı örtecek kadar uzun olmalı ve kenarları çantanın üzerine yapıştırılacak alana sahip olmalıdır.

parçaları tutkalla

parçaları tutkalla

3- Tutkal tabancanızı ısıtın ve deri parçanın iki ucunda iki küçük nokta sıcak tutkal koyun. Bu işlemi tutkal soğumadan  çabucak yapmanız gereklidir. Bu arada kendinizi yakmaya dikkat edin!

metal halka sağ montaj

metal halka sağ montaj

4- Çantanın arka tarafına uygun bir yere büyük metal halkayı yerleştirilir. Halkayı yerinde tutması için sıcak tutkallı deri parçasının üzerine bastırılır.

metal halka sol montaj

metal halka sol montaj

Halkanın diğer tarafına da diğer küçük deri parçasını yapıştırıp tutana kadar bastırın. Hepsi bu kadar.

Halka tutacaklı çanta yapılışı resimli anlatımı burada sona eriyor. İsterseniz aşağıda paylaştığım videolu anlatımını da seyredip yapılışını pekiştirebilirsiniz. Bu işlem adımlarını harfiyen uyguladığınızda aynı dışarıdan alınmış gibi harika bir halka tutacaklı bir çanta sahibi olacağız.

Bir önceki yazımız olan Puantiyeli Bebek Elbisesi Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir