Kendin Yap Çiçek Süslemeli Alevsiz Mum

Düz ve sıradan alevsiz mumlardan sıkıldınız mı? Evinizde biraz farklılık ya da evinize biraz canlılık mı katmak istiyorsunuz? O zaman gelin alevsiz mumlarınıza aşağıdaki gibi bir değişiklik katın. Hem evinize bu şık mumlarla bir renk katın hem de kendin yap bir dekorasyon objeniz olsun.

Bu tarz basit ve tek düze görünen objelere sihirli dokunuşlar yapmak farklılık yaratacaktır. Odanızı ya da evinizin bir köşesini bambaşka bir hale büründürecektir. Peki elimizde bulunan bu basit alevsiz mumları çok renkli bir dekoratif eşya haline nasıl dönüştürebiliriz?

Tabi ki onların dış görünüşlerini değiştirerek alevsiz mumlara bambaşka bir kimlik verebiliriz. Peki nasıl değiştirebiliriz? Bunun birden fazla yolu olabilir. Ancak ben sizlere bu projede çiçek süslemeli alevsiz mum kendin yap projesinden bahsedeceğim.

Alevsiz Mum Süslemesi İçin Malzemeler

  • Alevsiz mum
  • Kuru çiçekler ve yapraklar
  • Boya fırçası
  • Mod Podge kumaş tutkalı

Mumları süslemek için ihtiyacımız olacak olan gereçler yukarıda görüldüğü gibi oldukça basit ve kolay temin edilebilir.

Alevsiz Mum Çiçek Süslemesi
Alevsiz Mum Çiçek Süslemesi

Alevsiz Mum Çiçek Süslemesi Nasıl Yapılır?

Kurutulmuş çiçek ve yapraklarla ilgili gözünüze hoş gelecek tasarımlar deneyin. Hangisini sevdiyseniz onda karar kılın ve hemen düzenlemeye başlayın. Bunu yaparken çiçekleri ve yaprakları tasarımı dengelemek için gerekirse kırpın.

Boya fırçasıyla, alevsiz muma az miktarda dekupaj uygulayın ve ilk çiçeği yapıştırın. Dikkatlice yaprakları üzerine daha fazla dekuplaj uygulayın.

Çiçeğin merkezi gibi daha kalın alanlar için dekupaj uygulama zahmetine girmeyin. Çiçeğin yapraklarına uygulamak yeterlidir.

İpucu: Mümkünse, fırçayı tek yönde hareket ettirin. Bu, yapraklarda hem kırılmayı hem de iz kalmasını en aza indirir.

Kalan kuru çiçek ve yapraklar ile devam edin. Yine, fırçayı aynı yönde hareket ettirin. Bu özellikle hassas olan yapraklar için önemlidir. Dekupaj sonrasında kuruması için bekleyin.

Bu tür kendin yap dekorasyon projelerini ve evimi değiştirmeyi çok seviyorum. Bunun haricinde mumu resimle süsleme konumu da incelemenizi öneririm.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı