Kendi Görüntü Yansıtıcını Kendin Yap

Kendine Projeksiyon yap
Kendine Projeksiyon yap

Bu projemde evde cep telefonu sayesinde çok para vermeden ucuza kendi görüntü yansıtıcınızı yapmanızı hedefledim. Oldukça kolay ve izleyince cep telefonunun bir lens sayesinde nasıl görüntüyü büyütebildiğine şahitlik etmiş olacaksınız. Malzemeler zaten oldukça basit diyebilirim.

Tek yapmanız gereken ise kendi görüntü yansıtıcınızı yapmak konusunda resimli anlatıma dikkat etmek ve sırasıyla bir ayakkabı kutusunu nasıl görüntü yansıtıcısı yapabileceğinizi görebilirsiniz. Basit resimli anlatım sizlere ayakkabı kutusundan görüntü yansıtıcısı yapmanın keyfine varmanızı sağlayacaktır.

Resimleri sırasıyla takip ederek gerekli malzemelere de dikkat ederek basit şekilde cep telefonunda izlemeyi sevdiğiniz bir görüntüyü kolayca duvara yansıtabilirsiniz. Oldukça keyif verici gelecek bu kolay çalışmayı seveceğinizi umuyorum. Cep telefonundan yansıtıcı yapma fikri kesinlikle kulağa hoş geliyor diyebilirim.

Ben denedim ve ayakkabı kutumu harcamış oldum ama sonuca değer doğrusu. Gerekli malzemeleri hemen söylemek istiyorum. Büyüteç görevi görmesi için bir tane lens buluyoruz. Bu bize görüntüyü uzaklaştırıp yakınlaştırıp duvara yansıtmada büyütücü görevi görecektir. Diğer bir malzeme ise ayakkabı kutusu olacaktır. Kullanmadığınız bir ayakkabı kutusunu bu çalışmamızda kolayca kullanabilirsiniz.

Malzemelere ve yapımını anlatmaya devam ediyorum. Sırada lensi takılacağı alana yerleştirip işaretliyoruz sonra resimdeki gibi lensin yerleşeceği alanı kesip daha sonra tutkalla lensi yerleştiriyoruz. Sonrasında ise ayakkabı kutusunun içinde kutunun içinden çıkan küçük kartonlarla cep telefonunu öne geriye gidecek şekilde resimdeki gibi sabitliyoruz. Resimleri takip ederek son işlemleri de sağladıktan sonra evde kendi görüntü yansıtıcınızı yapmış oluyorsunuz keyifle kullanabilirsiniz.

kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (1)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (2)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (3)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (4)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (5)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (6)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (7)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (8)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (9)
kendi-goruntu-yansiticini-kendin-yap (10)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı