Kendi Düğün Davetiyeni Kendin Tasarla

kendin yap akordiyon davetiye
kendin yap akordiyon davetiye

Değişik fikirler her zaman başka tasarımlar üretmenize yardımcı olur. Bu kural tüm hobilerinizde ve Diy projelerinizde geçerlidir. Düğün davetiyelerinde de çok farklı fikirlerin tasarımla vücut bulmuş haline internette bulmanız mümkün. Bu yazımda da farklı bir siteden bulduğum bir kendin yap düğün davetiyesi projesini sizlerle paylaşmak istedim. Oldukça farklı bir uygulama düşünülmüş. Resimli anlatımlardan da anlaşılacağı gibi karton kutular içerisine dairesel kağıtlar kesilerek üzerilerine evlenecek olanların resimleri yapıştırılıp kurdele ile birleştirilerek harika bir akordiyon davetiye konsepti oluşturulmuş.

kendin yap akordiyon davetiye

Akordeon Davetiye Yapımı İçin Malzemeler:

Kağıt ve karton
Makas
Kurdele
Silindirik kapaklı ufak kutular
Yapıştırıcı
Gelin ve damatın fotoğrafları

Akordiyon Davetiye Nasıl Yapılır:

Herbir bölüm için daire şeklinde 2 karton ve 1 de kağıt kesiyoruz. Aynı şekilde gelin ve damadın fotoğraflarını aynı büyüklükte dairesel olarak kağıda basıyoruz ve makasla kesiyoruz. İsterseniz striker tarzı bir kağıda da fotoğrafları basabilirsiniz. Yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmaz. Şimdi elimizde 2 karton, 1 kağıt ve 1 de fotoğraflardan oluşan dört ayrı bölüm var. Kartonlardan birinin üzerine kurdelemizi resimde görüldüğü gibi yapıştırıp üzerine diğer kartonumuzu yapıştırıyoruz. Şimdi kartonlardan birinin yüzeyine yazılarımızı (bu düğün tarihi ve yeri gibi bilgiler olabilir) yazıyoruz. Diğer tarafına da gelin ve damadımızın fotoğrafını yapıştırıyoruz. Aynı şekilde diğer kısımlarımızı da oluşturalım. Resimlerde 7 kısım olarak düşünülmüş. Siz zevkinize göre bu sayıyı artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Akordiyon davetiyemizin bir tarafında gelin ve damadın fotoğrafları bir tarafında ise düğün ile bilgiler yer alabilir. Ya da çekilen fotoğrafların bazıları anı fotoğrafları ise onlarla ilgili kısa cümleler de yazılabilir. Zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış. Akordiyonumuzun başlangıç kısmındaki kurdeleyi kutumuzun kapağının iç yüzeyine, bitiş kısmındaki kısmını da kutunun tabanının iç yüzeyine yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz. Bitiş kısmındaki kurdelenin uzunluğunu biraz fazla olsun ki akordiyon tam açıldığında bütün kısımlar görünebilsin.

Artık akordiyon şeklindeki kendin yap davetiye projemiz kullanıma hazır hale gelmiş bulunuyor. Sizler de böyle yaratıcı davetiye fikirleri üreterek çok farklı projeler üretebilirsin. İster kendi davetiyenizi hazırlayabilir isterseniz de sevdiklerinize hazırlayabilirsiniz.

akordiyon davetiye kendin yap
akordiyon davetiye yapımı

Kaynak : http://voyagesofthecreativevariety.blogspot.com.tr/2012/02/james-cara.html

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı