Kendi Bereni Kendin Süsle

keçe ile bere süslemek
keçe ile bere süslemek

Soğuk havalardan sizi koruyacak ve faklı görünüşüyle kıyafetinize şıklık katacak, birbirinden farklı bereler yapabilirsiniz. Birçok markanın pahalı modelleri almaktansa kendi tasarımınızla oluşturacağınız farklı modellerde bereler sizi daha da keyiflendirecektir. Eskimiş bereleri dolaplarınızdan çıkarın süsleme ve yenileme çalışmalarımızdan sonra zevkle kullanacağınız yepyeni bereler sizin olacak.

Bere süsleme için çok farklı yöntemler vardır. Bunlardan en pratik ve kolay olanları size anlatacağım.

  • Taşlarla bere süsleme; Yassı taşlar ile düz ve sıkıcı berenizi hareketlendirebilirsiniz. Taşlarla ışıltılı bir bere yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan kumaş tutkalı ve bir yüzeyi düz taşlardır. Berenizin üzerine istediğiniz bir alana bu taşları tutkallarla yapıştırabilirsiniz. Burada yardımcı bir şablon kullanırsanız taşları daha düzenli bir şekilde bere yüzeyine yapıştırırsınız. Bu bereniz oldukça şık görünümlü olacaktır. Özellikle şık elbiselerinizin ve eteklerinizin üzerinde harika görüneceğinden emin olabilirsiniz.
Taşlarla bere süslemek
Taşlarla bere süslemek
  • Boncuklarla bere süsleme; İhtiyacınız farklı renkte boncuklar,  renkli iplerdir. Renkli ipleri ister simli isterseniz mat olarak kullanabilirsiniz. Bere yüzeyine bu boncukları dilediğiniz modellerde iş işleyerek çok spor görünümlü bir bere elde etmiş olursunuz. Özellikle çiçek motifleri ile boncuklarla yapılan berelerde çok hoş görünümler elde edersiniz.
Boncuklarla bere süslemek
Boncuklarla bere süslemek
  • Keçe ile bere süsleme; renkli düz keçeler, ponpon keçeler ve sıcak silikon işinizi görecektir. Bu bereler daha çok çocuklarınız için yapacağınız eğlenceli bere tipi olacaktır. Örneğin bir kedi yada bir baykuş yapabilirsiniz. Düz keçeleri kullanarak tasarlayacağınız hayvan figürünün kulaklarını ağzını oluşturabilirsiniz. Bir kalıp edinirseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Ama sadece keseceğiniz bir üçgen bile kedinizin kulaklarını yapmaya yeterli olur. Keçenizi kestikten sonra ki işlem ise silikon ile keçeyi ve bereyi yaptırmaktır. Bonbon keçelerle de hayvan figürünüzün burnunu yapa kuyruğunu yapabilirisiniz.
keçe ile bere süslemek
keçe ile bere süslemek
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı