Kemerli Zikzaklar Örgü Modeli Yapımı

Kemerli Zikzaklar Örgü Modeli Yapımı
Kemerli Zikzaklar Örgü Modeli Yapımı

Birçok örgü projeniz için değerlendirebileceğiniz şişle örülen yeni örgü modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Toplama ve büzülme yapmayan kemerli zikzaklar örgü modeli yapımı da bunlardan biri olacak. Nesrince Örgüler kanalının güzel bir yeni örgü modeli olan bu çalışma kesinlikle beğeneceğiniz bir çalışma olacak.

Model, kenar ilmekler harici 5 ilmek +3 katlarından oluşmaktadır. Beş ilmek modele, 3 ilmek de model araları için atılmaktadır. Kurma işlemini arka yüzden başlanmıştır ve kenarları için de haroşa çalışılmıştır. Nasıl yapıldığı iki ayrı videoda anlatılmıştır.

Kemerli Zikzaklar Örgü Modeli
Kemerli Zikzaklar Örgü Modeli

İlk olarak zikzak modeli oluşturulmaktadır. Bunun için arka yüzde ilmekler zikzak modeli için 2 ters, 1 düz ve 2 ters şeklinde örülmektedir. Aralar için de 3 ilmek düz olarak örülmektedir. İlk ön yüzde dışarı doğru kesme işlemi uygulanmaktadır. Bunun için 5 ilmekten ilk ikisinin yönü değiştirilerek birlikte örülmekte ve sağa doğru kesim yapılmaktadır. Ortadaki tek ilmek ters örülmekte ve son kalan 2 ilmek ise bir alınıp sola doğru kesilmektedir. İkinci ters yüzde ilmekler geldiği örülmektedir. Ön yüzün ikincisinde ise bu sefer kesme işlemi uygulanmaktadır. Böylelikle zikzak örgü modeli oluşturulmaktadır.

Kemerli kısımlara gelindiğinde ise model için ayrılan 5 ilmeğin hepsi arka yüzde ters örülmektedir. Ön yüzde ise kemer için ayrılan ilmekler düz örülmektedir. Diğer ilmekler aynı şekilde örülerek ilerlenmektedir. Bu şekilde kemerli örgü modeli de tamamlanmaktadır.

Yukarıda anlatıldığı şekilde diyagonal bir şekilde zikzak modellerinin üzerine kemer modelleri yerleştirilerek kemerli zikzak örgü modeli oluşturulmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/_sunfbDkmqk ve https://youtu.be/JM8nO5JrV3Y

Anlatımlı Kemerli Zikzaklar Örgü Örneği Videosu:

Video 1:

Video 2:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı