Kelebek Örgü Nasıl Örülür

Kelebekler Kadar Özgür Olun

Örgü örmenin en güzel yanlarından biri uçsuz bucaksız bir model çeşidi ile karşılaşıyor olmanızdır. Hem zevkinize göre hem de zorluk derecesine göre istediğiniz bir modeli seçebilir ve hemen örmeye başlayabilirsiniz. Bunlardan biri de kelebek örgü modelidir. Zarif ve göze oldukça hoş görünen bir model olan kelebek örgü özellikle açık renk tonlarında çok hoş görünmektedir. Genç kızınıza ya da kız kardeşinize bir hediye vermek istiyorsanız, kelebek örgü modeli ile güzel bir kazak yapabilirsiniz. Unutmayın ki örgü örmek ve hediye etmek sevdiklerinizi sevindireceği gibi size de mutluluk duygusu aşılar. Kendinizi çok daha aktif ve huzurlu hissedersiniz.

İstediğiniz renkte bir yün alıp, kelebek örgü modeline başlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kenar ilmekten sonra gelen 5 ilmeği örmeden sağ şişinize alıyorsunuz. İpliğinizi bu 5 ilmeğin önünden arkaya doluyorsunuz. Sonra 5 ilmeği düz örüp, tekrar 5 ilmeği örmeden alarak ipliği arkaya doluyorsunuz. Bu işlemi 3 kez üst üste tekrar ediyorsunuz. Örgünüzün arka yüzünde tüm ilmekleri ters örgü olarak örerken, boşa aldığınız 5 ilmeğin ortasından sağ şişinizin yardımı ile doladığınız iplikleri topluyorsunuz. Daha sonra 5 ilmeğin ortasındaki ilmekle birlikte alıyorsunuz. Ortadaki ilmekle ise, ters örgü olarak örüyorsunuz.

Oldukça şık duran kelebek örgü modelinin bitmiş halinde, kelebek motifleri her 4 sırada bir gelecek şekilde diğer düz örgülerin ortasına uygulanıyor ve çapraz bir görünüm elde ediyorsunuz. Üzerinizde meditasyon etkisi yaratacak modelleri hem kendiniz, hem aileniz hem de sevgiliniz için uygulayarak, mutlu olmanın en sıcak yolunu yaşayabilirsiniz. Örgü örme sayesinde birçok ev hanımı hayata daha bir güvenle bakmaya başlamakta ve sosyal yaşamlarında da çok daha hareketli ve mutlu olmaktadırlar.

Kelebek Örgü Kelebek Örgü Nasıl Örülür

kelebek örgü modeli anlatımlı kelebek örgü yapımı

kelebek örgü modeli nasıl yapılır kelebek örgü nasıl yapılır

Bir önceki yazımız olan İşkembe Örgü Nasıl Örülür başlıklı makalemizde işkembe örgü, işkembe örgü modeli nasıl örülür resimli anlatım ve işkembe örneği nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir