Kelebek Örgü Modeli Bebek Yeleği Nasıl Yapılır

Kelebek Örgü Modeli Bebek Yeleği
Kelebek Örgü Modeli Bebek Yeleği

Pratik Yazar’ın kelebek örgü modeli kullanarak bebek yeleği örme videosunu paylaşıyorum. Sizlere daha önce kelebek örgü modeli nasıl örülür diye bir konu paylaşmıştım. Ondan da destek alarak bu güzel örgü bebek yeleğini sizler de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kelebek modeli bebek yeleği yapımı için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 1 adet Nako Lüks Minnoş örgü ipi
  • 3,5 numara normal ve misinalı şiş

Bu örneğin yapımında ağırlıklı olarak normal şiş kullanılsa bile bazı durumlarda misinalı şişten de yardım alınmıştır.

Kelebek örgülü yelek tek parça örülmüştür. Kısa kollu olarak örülmesi planlanmıştır. Videoda yapılan örneğin ölçüleri ende 31 cm, boyda 39 cm, kol altından boyu da 25 cm olacak şekildedir.

Kelebekli bebek yeleğinin yapımını kısaca özetleyecek olursak; 80 ilmek çekilerek örgüye başlanır. Sonrasında önde ve arkada düz örerek 2 sıra yaka için haroşa yapılır. Daha sonra kesme yapılarak 5 sıra daha haroşa örülür ve kol ayrımlarına geçilir. Artırmalar yapılır. Artırmalar işaretli ilmelerin solu ve sağında yapılmalıdır. Üçüncü artırmada kelebek motifleri işlenmeye başlanır. Kelebekler her sırada kaydırarak örülmelidir. İkinci ve diğer sıralardaki kelebeklere geçmeden önce arada birkaç sıra düz örgü örülür. Kolda birkaç sıra haroşa örüldükten sonra kesim işlemi uygulanır. Daha detaylı anlatımına ve ilmek sayılarının ne olduğuna aşağıdaki kelebek örgü modeli ile bebek yeleği yapım videosunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı