Kekik Otu Tam Bir Şifa Kaynağı

şifalı bitki kekik otu
şifalı bitki kekik otu

Her yemeğe koyabileceğiniz tam bir şifa kaynağı olan kekik otundan söz etmek istiyorum. Uzmanlara göre her yemeğe katılırsa büyük faydalarının olduğu söylenen kekik hakkında daha birçok yorumda bulunmaları kesinlikle herkesin dikkatini çekmektedir.

Yemeklere ayrıca lezzette katan kekik otu, sinirsel gerginliği gidermesinin yanı sıra ağrı kesici özelliklere de sahiptir. Bunun yanında tam bir afrodizyak görevi görebilen kekik otu lezzetli bir şifa kaynağıdır.

İyi bir mikrop öldürücü olan kekik, gerilimi azaltmada ve kan akışını da kuvvetlendirici özellikleriyle insanın dikkatini çeken önemli şifa kaynakları arasında gösterilmektedir. Cinsel gücü artırıcı bir kaynak arıyorsanız kekik çözümünüz olabilecek kadar da etkili ve yararlıdır.

kekik-otu-tam-bir-sifa-kaynagi (2)
kekik-otu-tam-bir-sifa-kaynagi (3)

Diş ağrısı çekildiğinde kekik yağını kullanmak kekik otunun şifa kaynağı olduğunun da önemli bir göstergesidir. Aynı zamanda kekik yağı birde kulunç ağrılarında mükemmel bir çözüm sunuyor. Ağrıyan yere kekik yağının sürülmesi, oldukça güzel şekilde etki ederek kulunç ağrılarının iyi edilmesini sağlayabiliyor.

Sancı çekilmesi durumunda kekik otu bitkisini kaynatıp içebilir ve etkisini kısa sürede rahatça görebilirsiniz. Soğuk algınlıklarına çok iyi geldiği de bilinmektedir. Akne tedavisinde iyileştirici ve temizleyici görevi ile de kekik otu kesinlikle insanların şifa deposudur.

kekik-otu-tam-bir-sifa-kaynagi (1)

Gırtlak ve bademcik iltihaplarında kekik otunun iyileştirici özellikleri vardır. Öksürükte solunum yollarında kekik otu, çay ve gargara türünde kullanılırsa etkisini hemen gösterecektir. Tabi burada her şeyden önemlisi ise herhangi bir rahatsızlığınız varsa sunulan bilgilerin sadece bilgi amaçlı olduğunu unutmayıp, doktorunuza danışarak kekik otundan faydalanmanız daha çok yararlı olmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı