Kegel Yöntemleri Nedir

Kegel Yöntemleri Nedir
Kegel Yöntemleri Nedir

İlk olarak Hindistan da ortaya çıkan Yoga, psikolojik ve fiziksel olarak dinginlik ve sakinlik vermektedir. Disiplinli ayrı bir felsefesi olan aktivitedir de diyebiliriz. Fakat bu sakinliğin yanında spor da yapma amacıyla kegel yöntemi uygulanır.

Kegel egzersizleri ve nefes egzersizleri olarak adlandırılan egzersizler son dönemde oldukça popülerlik kazanmış aktiviteler arasında yer almaktadır. Yıllarca devam etmiş pilates de yine bunun bir türüdür. Bunlarla beraber meditasyon ve yoga ortaya çıkarak insanların genel anlamda rahatlık hissine kavuşmalarını sakinlik hisleriyle tanışmalarında önemli rol oynamıştır.

Bunları takip eden ise hamile yogasıdır. Genel olarak meditasyon felsefesi üzerine kurulu olan aktiviteler ve spor türleri insan hayatında önemli roller oynamaya başlamıştır. Kegel egzersizleri cinsellik konusunda da önemli ve olumlu etkileri sağlık açısından da çoğu ağrıya iyi gelmesi zamanla çok sevilen bir yöntem olmasını sağlamıştır.

Kegel egzersizleri uygulanırken tıpkı yoga da olduğu gibi nefes egzersizleri de uygulanmaktadır. Bunun bir önemli nedeni de cinsel organların yeniden işleve geçmesini sağlamak konusunda tavsiye edilmektedir. Kişi yine bu yöntemde bacak arasına herhangi bir cisim koyarak ağırlığı olan bu cismi bacaklarında sıkıştırıp kendine doğru çeker ve bırakarak kegel egzersizlerini devam ettirmiş olur.

Bu hareket hem bacak kaslarına faydalıdır hem de genital bölgeye faydalıdır. Bu işlem ortalama on saniye kadar devam ettirilmelidir. Basit bir hareket türü olduğu için her yerde uygulayabileceğiniz bir hareket olarak da adlandırılabilir. Yogayla ayrılan yönleri olsa da kegel egzersizlerinin temeline bakınca spor disiplinin görmek mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı