Kedi Tırnağı Ajurlu Örgüsü Yapımı

ajurlu örgü modelleri
ajurlu örgü modelleri

Selam bayanlar; ajurlu örgü modelleriyle sizlere özel yepyeni örnekler sunmaya devam etmekteyiz. Kedi tırnağı ajurlu örgü yapımı, kesinlikle çok kolay gelecek ve hoşunuza gidecek örgüler arasında olacaktır. Yazlık örgüler arasında olan şimdi örüp, yaza girince özenle kullanabileceğiniz bir örnek olacaktır. Arkadaşlarınıza da sürpriz hediyeler şeklinde hazırlayabileceğiniz yazlık örgümüz, kesinlikle çevrenizdeki kişilerinde seveceği kalitede bir örgü modeli olacaktır. Aslında örgü örneği olarak eski bir model olan kedi tırnağı ajurlu örgüsü, yapmaya değer türde bir örgü işidir sevgili bayanlar.

Kedi Tırnağı Ajurlu Örgüsü

Bayanlar, evlerde siz de sürekli olarak yeni örgü işleriyle uğraşmak istiyorsunuz. Fakat bazen eldeki örnekler kıt olabiliyor ve hep aynı modelleri örmesi de sıkıcı bir hal alabiliyor. Sizlere bu yazımızda eski modelde örgü de olsa kedi tırnağı ajurlu örgüsü sayesinde, daha farklı bir örgü işini örme fırsatı sunuyoruz. Ajurlu örgü örneklerinin gayet kolay olduğunu itiraf etmek gereklidir. Dilerseniz bu kadar açıklama sonrası hemen kedi tırnağı ajurlu örgüsünün yapılışına geçelim hanımlar.

ajurlu örgü modelleri

Kedi Tırnağı Ajurlu Örgüsü Yapılışı

Örgümüzü ilk etapta 11 tane ilmekle başlatacağız. 11 ilmekten sonra katlarını da kullanabileceğiz. Devamında ise orta kalınlıkta bir örgü yün ipi kullanacağız. Sonrasında örme işlemlerinde 4 numaralı tığ şiş kullanarak ilerleyeceğiz. Parlak olan yazlık iplerle de bu örgüyü yapmanız mümkün olacaktır. Eskiden kalma örgülerden olan kedi tırnağı ajurlu modelimiz, annelerin eskiden çocuklara ördükleri harika bir örnektir. Ajurlu kedi tırnağı örgüsünü, genellikle bebek örgülerinde, hırkalarından başlayabilirsiniz örmeye.

Yeleklerde de kullanılabilen ajurlu kedi tırnağı modelini kesinlikle beğeneceksiniz sevgili bayanlar. Şiş kullanıp örülecek örneğimizde, video anlatımdan yararlanacak siz de kolayca bu harika örgü işini tamamlayacaksınız. Ajurlu türleri daha önce sitemizde paylaşmıştık sizler için. Dilerseniz takıldığınız noktalara diğer örgü modellerinin yapılışından ilerleyerek kontrol edebilirsiniz. Güncel tutulan adresimizde örgülerin büyük kısmında anlatımlı videolar kullanılmaktadır. Resimli anlatımlı şekilde yapılacak örnekleri de adresimizde kontrol edip, size uygun örgüleri kolayca yapabilirsiniz sevgili hanımlar. Bu oldukça değerli eski örgümüzde, kedi tırnağı örgü modelinin yapılışında kolay gelsin diyoruz bayanlar.

Video Anlatım Linki:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı