Kedi Şekilli Saksı Yapımı

kedi şekilli saksı yapımı
kedi şekilli saksı yapımı

Sizlerde evde bulunan basit eşyalarla bahçenizin veya balkonunuzda bulunan çiçek köşenizin daha güzel bir görünüme sahip olmasını istemez miydiniz? Bu projemiz ile çiçekleriniz için çok sevimli bir saksı yapımını sizlere anlatacağız. Bu proje sayesinde çiçekleriniz tatlı kedi modelleri ile buluşup farklı bir hava katacak.

Projemiz aslına bakarsanız pek de anlatmaya gereksinim duyulmayacak kadar kolay işlemlere sahiptir. Yine de biz sizlere aşağıda da resmi bulunan projemizi ayrıntılı şekilde anlatalım.

Resimde görüldüğü gibi sizce de çok tatlı bir saksı modeli değil mi? Şimdi hemen yapımına geçelim.

Gerekli malzemeler

1 Adet 2.5 litrelik kola şişesi ( Kaç adet kedi şekilli saksı yapmak istiyorsanız bu sayı size bağlı)
Beyaz Sprey Boya
1 Adet Siyah marker kalem
1 Adet makas

Kedi Şekilli Saksı Yapılışı

İlk olarak 2.5 litrelik kola şişemizi resimde de görüldüğü gibi kedi kafası şeklinin dış hatlarını marker kalemimizle çiziyoruz. Daha sonra bu hatları düzgün bir şekilde makas yardımı ile kesiyoruz. Ortaya kedi kafamızın temeli çıkmış oluyor. Bu elde ettiğimiz kedi kafamızı beyaz sprey boya ile tamamen beyaza boyuyoruz. Boyama işlemi yapar iken dikkatli olunuz. Boyama işlemi yapacağınız yere gazete sermenizde fayda vardır. Daha sonra elimizdeki ürünü beş veya on dakika arası kurumaya bırakınız. Kuruduktan sonra marker kalemimiz ile şekildeki gibi veya daha farklı kedi yüz şekillerini dilediğiniz gibi çizebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı