Keçeden Yıldız Toka Yapımı

keçeden yıldız toka yapımı
keçeden yıldız toka yapımı

Keçe gibi harika bir üründen çok sayıda kendin yap eşyası üretmek mümkündür. Bugünkü yazımda sizlere keçeden yıldız şeklinde toka yapımından bahsetmek istiyorum. Oldukça basit olan yapımında kolaylıklar keşfedeceğiniz keçeden toka yapımına geçmeden önce sizlere öncelikle malzemeleri belirtmek istiyorum. Saç tokası(resimdeki gibi), keçe (yeteri kadar), ispirtolu siyah kalem, kesici alet olarak da makas gerekecektir. Şimdi yapımından önce resimlerde zaten sıralamalar verilmiş durumda ilk sıradaki resimde en son nasıl bir ürünle karşılaşacağımızı görüyoruz. Şimdi ikinci sıradaki resme bakınca bir grup keçe parçası yer aldığını görebilirsiniz. Üçüncü resimde ise birkaç bayan tokası yer alıyor. Öncelikle dördüncü resimdeki gibi yıldız şekli olan keçeyi keserek birkaç yıldız elde ediyoruz.

Resim beşten ilerlediğimizde ise makasla yıldızları kesmiş bir halde işlemlere devam ediyoruz. Keçeden yıldız şeklinde basit toka yapımı için bu işlemlerle devam etmekteyiz. Altıncı resimde siyah ispirtolu kalemle tokayı koyarak birkaç santimlik bir işaretleme yapıyoruz. Devamında ise yedinci resimde makasla o işaretlenen yeri açarak sekizinci resimdeki işleme geçiyoruz. Sekizinci resimdeki işlemde tokayı içinden geçirecek kadar bir yer açtığımızı görüyoruz. Dokuzuncu resimde tokanın iç parçasını o açılan yere doğru sokmalıyız. Böylelikle toka keçeye bağlanmış oluyor. Onuncu resimde ise keçeden olan bu şık tokanın alt parçalarını ekliyoruz.

İşlemlerin devamında on birinci resimde makasla ayarlamaları yaparak gayet kolay şekilde keçeden tokanın son adımlarına gelmiş oluyoruz. On ikinci resimde altına bir yıldız parçası daha koyarak işlemleri sonlandırıyoruz ve yıldız biçiminde olan keçeden tokayı tamamlayarak kullanıma hazır hale getiriyoruz. Bu tabi basit bir örnek aslında diyebilirim. Siz dilerseniz daha farklı şekillerde keçeler kullanarak istediğiniz türde keçelerden aklınıza gelebilecek en harika modelde tokaları rahatlıkla yapabilirsiniz. Keçeden birçok malzeme yapıp hatta onları da satmak mümkündür. Küçük keçe ürünleri yaparak ev eşyası türünde onları dizayn ederek kolayca evde seri üretime bile geçmek onları satarak para kazanması da mümkündür. Fakat biz sadece basit tarzda yapılabilecek olan keçeden yıldız biçiminde tokayı anlatmak istedik. Sonraki çalışmalarda keçeden daha değişik ürünlerle karşınızda olacağız kolay gelsin.

keçeden yıldız toka yapımı
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı