Ana Sayfa Keçe Keçeden Tablet Kılıfı Yapmak

Keçeden Tablet Kılıfı Yapmak

Keçeden Tablet Kılıfı
Keçeden Tablet Kılıfı

Keçe kullanarak tabletinizi o her yere götürürken bazen büyük hassasiyet sağladığınız tabletinize kılıf yapmanız mümkündür. Bu çalışmamızda oldukça kullanışlı bir kılıf yapacağız ve bunu keçe gibi bir malzeme kullanarak yapacağız. Keçeyle tablet kılıfı kesinlikle çalışma tamamlanınca hoşunuza gidecek ve süslü bir kılıf olarak harika bir görünüm sunacaktır.

Gerekli malzemeler:

  • İğne ve iplik
  • Keçe
  • Yapıştırıcı
  • Düğme

Keçeden tablet kılıfının yapılışı:

Çalışmamız için herkes kendi istediği rengi kullanabilir. Şimdi öncelikle istediğiniz renk keçeyi zemine yayarak tableti üzerine koyunuz. Tabletten birkaç santim daha geniş şekilde dört keçe parçası kesmeliyiz.

Elde edeceğimiz dikdörtgenleri ikisi kılıfın önünü olacaktır, diğer ikisi de kılıfın arkası olarak kullanılacaktır. İlk işlem olarak iki parçayı birbirine yapıştırmamız gereklidir. Bu işlemde kenarların da yapışmasına dikkat etmek gerekmektedir.

İşlemin devamında ise arka olacak şekilde iki parçayı da bir birine yapıştırmalıyız. Bu arada yapıştırmak yerine dilerseniz çoklu iğne batırma yöntemiyle de keçelerin bir birine kaynaması sağlanabilir.

Fakat bu çalışmada biz yapıştırma yaparak bir birine tutturmayı öneriyoruz.  Tabletin keçeden kılıfı için düğmeleri takabilmek adına keçeyi dikdörtgen şeklinde ince bir şerit keselim. İşlemin devamında şeridi ikiye katlayarak boydan dikmeliyiz.

Dikdörtgenin iki ucunu da arka olacak şekilde keçenin içte kalacak kısmına dikmeliyiz. İster elde ister dikiş makinesinde dikebilirsiniz. Aynı zamanda küçük bir tane daha dikdörtgen kesip dikiş üzerine kapatmalıyız. Sonrasında arka ve ön olacak şekilde elde edilen kısımları üst üste koymalıyız.

Kenarları tercihe bağlı olarak keçeye zıt gelecek bir renkte iple dışarıdan görünecek şekilde dikebilirsiniz. Düğmeyi de kılıfın ön tarafının dış kısmına gelecek şekilde dikiniz. Bu arada kılıfın istediğiniz yerine keçeden parçalar keserek şekiller verebilirsiniz.

keceden-tablet-kilifi-yapmak (2) keceden-tablet-kilifi-yapmak (3) keceden-tablet-kilifi-yapmak (4) keceden-tablet-kilifi-yapmak (5) keceden-tablet-kilifi-yapmak (6) keceden-tablet-kilifi-yapmak (7) keceden-tablet-kilifi-yapmak (8) keceden-tablet-kilifi-yapmak (1)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here