Keçeden Pasta Süsü Yapımı

keçeyle yapılmış pasta süsleri
keçeyle yapılmış pasta süsleri

Merhaba bayanlar, keçeyle çok sayıda çalışmaya imza attık. Sırada sizlere çok özel sunacağımız, keçeden pasta süsü yapılışı var. Keçeyle oldukça harika şeyler yapıldığını zaten biliyoruz. Fakat sunacağımız bu özel çalışmayla, keçeden pasta süsü nasıl yapılır konusunda bilgiler edineceksiniz. Keçeden renkli kek kupları, size de farklı görünecek ve kek yapımında işinizi görecektir. Bu güzel kek kuplarını yaparak, ister buzdolabında ister magnet şeklinde de kullanabilirsiniz. Çocuğunuzla güzel kekler yapmak için siz de, bu son derece şık gelecek keçeyle yapılmış pasta süslerini kullanabilirsiniz.

Keçeden Pasta Süsü Malzemeleri

Keçeden yapılacak pasta süsü malzemeleri son derece basittir. Öncelikle renkli keçelerin lazım olacağını söyleyebiliriz. Yapıştırıcı, kalem de gerekecektir. Yapılacak iş aslında oldukça basit diyebiliriz. Malzemeler hazırsa, dilerseniz hemen vakit kaybetmeden bu özel keçeden pasta süsü çalışmamızı hayata geçirelim. Keçeyle daha öncede çok harika çalışmalar paylaştık ve onların da ne kadar harika olduğunu gördük. Fakat keçeden pasta süsü yapımı, biraz daha değişik gelebilecek tarzda size özel bir çalışmadır.

Keçeden Pasta Süsü Yapılışı

İlk işlem olarak malzemeleri derlediyseniz, kalemle bu basit etkinlik için kalıplarımızı yapacağız. Sonrada oluşturduğumuz kalıpları çıkartarak keseceğiz. Kalıpları siz de kolayca çizebilir, çocuğunuzla beraber keserek son derece işe yarar pasta süsleri elde edebilirsiniz. Kalemle işaretleyip kesme işlemi sonrası, bu pasta süslerini yapıştıracağız. Sizler için altta kahverengi, bir üstünde turuncu şeklinde sıraladım. Artı olarak en tepedeki ise kırmızı olacak şekilde sıraya sokmuş bulunmaktayız. Dilerseniz bu harika kalıpların arkasına mıknatıs yapıştırabilirsiniz.

Bu aynı zamanda kalıpların, buzdolabında rahatça durmasını sağlayacaktır. Bu şekilde hem buzdolabında kolay ulaşılır hal almasını sağlayacaksınız hem de aynı zamanda buzdolabı süsü olarak kullabileceksiniz. Yani biraz da kullanım amacı dışına çıkarak, harika bir buzdolabı süsü elde edebilirsiniz. Keçeden oluşan bu kolay pasta süsleri, tüm hanımların dikkatini çekecek türdendir. Keçeyi sadece kendi alanında kullanmak yerine, eşsiz kendin yap çalışmalarıyla daha farklı alanlarda kullanmak hoşunuza gidecektir diye düşünüyorum. Şimdiden keçeden pasta süsünde, tüm hanımlara kolay gelsin diyoruz. Sıradaki daha ilginç keçe kendin yap projemizde görüşmek dileğiyle hanımlar.

keçeden pasta süsü nasıl yapılır
keçeden renkli kek kupları
keçeyle yapılmış pasta süsleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı