Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Keçeden Donut Şeklinde Yastık Yapımı

Keçeden Donut Şeklinde Yastık Yapımı

keçeden yastık
keçeden yastık

Amerika da insanların bolca tükettikleri meşhur bir tatlı olan donuttan yastık yapmayı hiç düşünmüş müydünüz? Şimdi donut şeklinde yastık için bu örnekte deneme amaçlı taba rengi üzerine pembe renk denenmiş. Ama siz buna bağlı kalmayıp keyfinize göre istediğiniz renkleri de rahatça seçebilirsiniz.

Malzemeler:

  • Polar kumaş ya da bu örnekteki gibi taba rengi ve pembe renkte keçe
  • Kumaşlarla aynı renkte ipler
  • Pamuk
  • Makas, kumaş kalemi, dikiş makinesi, küçük dairesel herhangi bir nesne (kase tarzında), büyük dairesel herhangi bir nesne (çamaşır sepeti gibi), iğne

Yapılışı: İlk adımda kumaşı ikiye katlayarak büyük nesneyi kullanarak kumaş kalemi yardımıyla dairesel bir çizim yapınız. Bu aynı anda iki kumaşta da yuvarlak şekil oluşmasını sağlayacaktır.

Dairelerin orta kısmına küçük nesnenizi yerleştirip tekrar daire şeklinde çizim yapınız.  Devamında ise resimlerde yer alan pembe şekerli karışım için resimdeki şekilde uygulama yapınız.

İşlemlerin devamında pembe kumaş üzerine resim dörtteki gibi gelişi güzel bir çizim yapınız. Üstteki şekerler için renkli ola n keçelerle dikdörtgen şeklinde bir küçük şeritler kesiniz. Devamında ise pembe olan kumaş üzerine renkli olan şekerler rast gele şekilde yerleştirilmelidir. İğne işle işaretleyebilirsiniz.

Düz şekilde dikiş yapılarak dikiş makinesiyle keçeleri orta kısımlarından pembe olan kumaşa dikmelisiniz. Yine pembe olan şekerli bölgeyi de taba olan renkli daireye gelecek şekilde iğne yardımıyla tutturunuz.

Devamında dikiş makinesinde zikzak dikiş moduyla işlem yapınız. Bunu yapıp pembe şekerli bölgeyi taba renkli kumaşa dikmelisiniz. Sona yaklaşırken iki taba renkli olan kumaşları bir birine iğneler yardımıyla tutturunuz.

Dikiş makinesiyle zikzak modunda dikmeye devam ediniz. Pamuğu elle yastığın içersine koyabilmeni için boşluk bırakarak yastığın içerisini pamukla doldurunuz.  Kalan boşluk kısmı da iğnelerle tutturup dikiş makinesiyle dikince ortaya donut yastık çıkmış olacaktır. Keyifle kullanabilirsiniz.

keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (01) keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (02) keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (03) keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (04) keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (05) keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (06) keceden-donut-seklinde-yastik-yapimi (07)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here