Keçeden Çiçek Nasıl Yapılır?

Keçeden Çiçek Yapımı
Keçeden Çiçek Yapımı

Keçeden oldukça farklı şeyler üretebildiğimizi daha önceki yazılarım da görmüştük. Ağırlıklı olarak da dekoratif süslemeler yapmıştık. Bunlar içinde keçeden çiçek yapımı hanımlar arasında oldukça revaçtadır. Ortamı süslemek için kullanacağımız bu tür çiçekler gerçek çiçekler gibi solmazlar, çürüyüp gitmezler. Bu yüzden dekoratif amaçlı olarak da bir kıyafetinizi süsleme amaçlı olarak da çok kullanışlıdırlar.

Bu eğitici konuda keçeden kolay çiçek yapımı ile ilgili resimli bir anlatım bulacaksınız. Keçeden minik minik çiçekler yapıp bunu birden çok kendin yap projenizde değerlendirebilirsiniz. İster özel günlerde süsleme amaçlı isterseniz de bir tacı süslemede, toka süslemesinde, el çantanızı süslemede kullanabilirsiniz. Hatta bunu örgü yelek, kazak ve hırkalarınıza da dikebilir, bir broş yaparak da takı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Keçeden Kolay Çiçek Yapımı
Keçeden Kolay Çiçek Yapımı

Keçeden Çiçek Nasıl Yapılır?

Keçeden çiçek yapımı için malzemelerimiz oldukça basit ve kolay temin edilebilir türden olacak.

  • Keçe kumaş
  • Şablon için yuvarlak bir nesne
  • Makas
  • Sıcak silikon tabancası
  • İşaretleyici bir kalem (Permanent kalem olabilir)

İlk olarak bir bardağın yuvarlak tabanını kullanarak keçe üzerine 6 tane daire çiziyoruz. Ardından makas ile bu daireleri dikkatlice kesiyoruz. 5 tanesini resimdeki gibi katlayıp tutkalladıktan sonra bunları bir araya getirip yine tutkallıyoruz. Altıncı daireyi de aynı şekilde katlayıp yapıştırarak bu 5’li grubun üzerine sıcak silikon ile ekliyoruz.

Hepsi bu kadar! Ne kadar kolay değil mi? Şimdi malzemelerinizi hazırlayın ve keçeden çiçeklerinizi kolay bir şekilde hazırlamaya başlayın.

Keçeden Çiçek Nasıl Yapılır
Keçeden Çiçek Nasıl Yapılır
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı