Keçeden Broş Yapımı

Keçeden Broş Yapımı
Keçeden Broş Yapımı

Kıyafetleri tamamlamakta kullanılan en hoş aksesuarlardan biri de kesinlikle broşlardır. Son günlerde hanımlar arasında kullanımı iyice moda olan broşlardan şık olanından yapacağız bu çalışmamızda. Klasik giyim ve retro giyimlerin sevilen tamamlayıcısı broş modellerini edinmek artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Fakat bu güzel aksesuarlar değerli taşlar kullanılarak yapıldığında pahalı hale gelebiliyor. Kendin yap projeleri sayesinde el yapımı broş modelleri güzel ve kullanışlı hale geliyor. Bu çalışmamızda keçe işlerinin meraklılarına eşsiz bir aksesuar yapmak keçeden broş yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Aksesuar sevenlerin hoşuna gidecek olan keçe broş yapımıyla sizde evinizde kolayca keçe kullanarak broş yapabilecek ve bunu sevdiklerinize de gösterebileceksiniz. Çiçek görünümünde olan broş için malzemeler arasında iki renk türünde keçe, yapıştırıcı, makas ve bir adet de toka ve ya filkete, iplik ve iğne olmalıdır.

Öncelikle kırmızı renkte olan keçeyi resimlerden yardım alarak kesmeliyiz. Üç ayrı boyutta kare şeklinde keseceğimiz keçelerin köşelerinde fazlalıkları alarak resimlerdeki işlemleri uygulayabilirsiniz. En son işlemde fazlalıkları alarak dışa doğru bükerek yuvarlamalısınız. Yeşil renkte olan keçeden de büyük bir yuvarlak keserek içine resimdeki gibi bir cep dikiniz. Bu alana sevdiklerinizin resmini yerleştirebilirsiniz. Cep kısmının üst tarafına ise toka yerleştireceğiz. Ya da aynı şekilde filkete yerleştirip dikerek sabitleyebiliriz. Sonrasında ise kırmızı olan keçeden yeşil yuvarlağın çapı kadar bir parça keserek etrafına gelecek şekilde yapıştırmalıyız.

İlk aşamada hazırlanmış bükülmüş keçe parçalarını resimdeki gibi adım adım ilerleyerek kırmızı bir zemin üzerine yapıştırmalıyız. Zambak görünümünü alana kadar devam etmeliyiz. Bu işlemin devamında ise oluşan kırmızı parçayı yeşil parçanın tokalı kısmı arkada kalacak şekilde yapıştırmalıyız.

keceden-bros-yapimi (2)
keceden-bros-yapimi (3)
keceden-bros-yapimi (4)
keceden-bros-yapimi (5)
keceden-bros-yapimi (6)
keceden-bros-yapimi (7)
keceden-bros-yapimi (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı