Keçeden Bebek Patiği Yapımı

keçeden bebek patiği kalıbı
keçeden bebek patiği yapımı anlatımlı

Özel ve farklı şekillerde el işçilikleri inanılmaz sonuçların alınmasını sağlar. Sizlerinde bu tip şeylere merakınız olduğunu sitemizde olmanızdan dolayı tahmin etmek hiç de zor değil. Farklı uygulama alanları olan keçe, hepimizin farklı şekillerde değerlendirebileceği çok özel bir malzemedir. Bu yazımızda sizlere keçe bebek patiği yapımı hakkında bilgiler vermek istedik. Özellikle miniklerin soğuk kış günlerinde üşümelerini önlemek amacı ile hazırlayabileceğiniz bu özel proje sayesinde onun ayaklarının, sıcak ve şık olmasını sağlayabilirsiniz.

Geniş anlamda keçe uygulamaları farklı şekillerde yapılabiliyor. Ancak kumaş keçeden yapacağımız bu modelde çok fazla zorlanacağınızı zannetmiyoruz. Özellikle biraz dikişten anlayan birisi iseniz keçe bebek patiği sizler için harika sonuçlar doğuracaktır. Bu özel ürünlerin renkleriniz dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Arzu ederseniz ona harika bir yelek ya da hırka ile eşlik de ederek, güzel bir takım oluşturabilirsiniz. Sağlık açısından da oldukça uygun olacak bu uygulama, doğal ve sıcak bir sonucu elde etmeniz için idealdir.

Bu işlemi yaparken öyle çok fazla dikiş bilgisine gerek yok. Fazla malzemeye de ihtiyacınız olmadığına göre hemen sizler de bir parça keçe alarak bu işlemi yapabilirsiniz. Keçe bebek patiği için gerekli olman malzemeleri sayarak başlayalım. Makas, iğne iplik, 2 adet düğme, bir miktar kurdele ve bir parça kalıp için kağıt, kalem. Öncelikle çocuğunuzun ayağına uygun şekilde bir kalıp çıkartarak işleme başlayacağız. Bu kalıp resimde de göreceğiniz gibi iki parçadan oluşacak. Taban ve yan alanları belirleyeceğiniz bu kalıbı keçe kumaş üzerine koyduktan sonra, uygun şekilde kesmeniz yeterli. Keçe atma derdi olmayan bir kumaş olduğu için hemen elinizde de pratik şekilde muntazam dikebilirsiniz. Konç kısımlarına kurdele ve ön alana çıt ya da düğme ile süsleme yapabilirsiniz. İşte şirin patikleriniz hazır…

keçeden bebek patiği kalıbı
el yapımı patik
bebek patiği yapımı anlatımlı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı