Keçe Tabanlı Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet Yapımı

Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet
Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet

Aslında örme taban üzerine çalışılan bir örgü babetin bu kez keçe taban ile nasıl yapıldığına şahit olacaksınız. Saç örgü modeli bu keçe tabanlı versiyona da uygulanmış. Hatta biraz daha fazlası yapılarak yanlarına da aynı modelden konulmuş. Tabi örme taban gibi keçe tabanlı modeli de sonuçta gayet şık olmuş.

Kullanılan keçe taban 37-38 numara ayaklar içindir. Bunun yanında patiklik ip, bir dizi boncuk diğer kullanılan malzemeleri oluşturmuş. Bu güzelim çeyizlik boncuklu saç örgülü babet 3 numaralı tığ ile örülmüş.

Eğer daha sade bir keçe tabanlı babet çalışması düşünüyorsanız son derece kullanışlı olan tığ işi babet yapımına da bakmalısınız.

Keçe Tabanlı Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet
Keçe Tabanlı Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet

Tığ İşi Boncuk Süslemeli Saç Örgülü Babet Nasıl Örülür?

Boncuk süslemeli saç örgülü babet yapımına keçe tabanına sık iğne çalışması uygulanarak başlanmıştır. Topuktan 4 tanesine üçlü, yanlarda önde 5 delik kalana kadar sırası ile 2 ile 3 batılarak çalışılmıştır. Önde burun kısmında ise sık iğneler üçlü batılarak çalışılmıştır. Sadece ön ve arka ortaya denk gelen birer deliğe 4 batılmıştır.

Keçe Tabanlı Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet Yapımı
Keçe Tabanlı Boncuklu Saç Örgü Modelli Babet Yapımı

Tabanın çevresi sık iğnelendikten sonra 1 sıra sık iğne ve 1 sıra da ikili tırabzan gidilmiştir. Daha sonrada üzerine saç örgülü ve boncuklu olan örneğin kurulumuna geçilmiştir.

Saç örgüleri ön kısımda 5 dilimlik çalışılmıştır. Aralarda yine ikili tırabzan çalışması uygulanmıştır. Boncuklar her bir saç örgüsü yapılırken ilave edilmiştir. Bu şekilde tabanın çevresi dönülerek yukarı doğru 4 sıra saç örgülü boncuklu model çalışılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/5A4MeZlDAIw (Süreyya’nın Örgüleri)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı