Keçe Servis Altlığı Yapımı

kendin yap keçe uygulaması
kendin yap keçe uygulaması

Birçok alanda uygulanma olanağı bulunan keçe, kolay işlenmesi, uzun yıllar kullanılabilmesi, dikişsiz de uygulanabilmesi nedeni ile güncelliğini yitirmeden tüm dünya genelinde kullanılıyor. Özellikle keçe kumaş kesildiğinde de işleme hazır olduğundan dolayı her zaman farklı amaçlar ile kullanılabilmekte.

Bu özel uygulama maddesi bayanlarında son yıllarda çok ilgisini çekiyor. Özellikle kendin yap keçe uygulamaları herkes tarafından büyük ilgi ile karşılanan özel işlemler içinde yer almaktadır. Bizler de sizlere keçe kategorimizde özel bir servis altlığı yapmayı paylaşmak istedik. Özellikle dikiş gerektirmeyen bu özel kendin yap projesi sizlerinde başarı ile uygulayabileceği özel projelerin başında yer alacaktır. Artık yaratıcılığınıza göre işlemler yapmak size kalmış.

Keçe servis altlığı yapımı için gerekli olan malzemeler ile başlayalım. Öncelikle iki renk ya da tek renk keçe bu işlem için yeterlidir. Bir maket bıçağı ya da bisturi kesim işlemleriniz için yeterli olur. Kalıp kağıdı ve kalıp çıkartmanız için kalem, cetvel.

kendin yap keçe

Yukarıda görülüğü şekilde istediğiniz büyüklükte kareler ile işlem yapabilirsiniz. Karelerinizin içine sanki bir kare daha varmış gibi çizgiler atacaksınız. İlerleyen aşamada bunu neden yaptığınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Keçenin üzerine oturtacağınız kalıp kağıdınızı kaymaması için keçeye sabitleyiniz. İğne bu işi gayet iyi görecektir.

keçe uygulaması

Çıkarttığınız kalıpları yukarıda gördüğünüz gibi birbirlerine geçirmeye başlayınız. Bu şekilde dikiş kullanmadan keçe uygulaması yapmayı da öğrenmiş olacaksınız.

keçe kumaş

Parçalarınız birbirine geçtiğinde bu şekilde bir görüntü elde edeceksiniz. Bu işlem için cesaret edemezseniz öncelikle işlemi keçe ile değil kağıtlar ile deneyebilirsiniz. Bu şekilde keçe ziyan edilmemiş olur. Yukarıda ki resim, uygulamanın arka yüzünün resmidir. Aynı şekilleri elde ediyorsanız, işeme devam edebilirsiniz.

Keçe

Yaptığınız uygulamada fazla olan keçe parçalarını keserek dekoratif altlığınızı düzenlemeyi bitirebilirsiniz. Faklı renklerde ya da tek renk zevkinize göre bu uygulamaları yapabilirsiniz. İşte sizlere harika bir kendin yap keçe uygulaması örneği.

kendin yap keçe uygulaması
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı