Keçe İşi Askılı Duvar Tablosu Yapımı

keçeden tablo
keçeden tablo

Bu keçe malzemesi ile oldukça farklı projeler elde etmek mümkün. Keçe işi ile yapılan elbiseler, çiçek modelleri, yastıklar, cep telefonu ve tablet kılıfları gibi daha birçok proje sayabiliriz. Fakat bu seferki keçe işi kendin yap projemiz biraz farklı olacak. Bu sefer evimizin duvarını güzel bir şekilde süsleyecek keçeden askılı duvar tablosu yapımı projesinden bahsedeceğiz. Evet, keçeden de resim tablosu olur mu demeyin, elbette ki olur. Önemli olan aklınızdaki figürleri ya da düşündüklerinizi bir ressam edası ile keçeden tuvalinize işlemek. Çok zorlanacağınız bir proje olacağını düşünmüyorum. Yapımı basit bir keçe işi resminiz olacak.

Yapım aşamalarına geçmeden keçeden duvar tablosu yapımı ile ilgili malzemelerimizden bahsedelim.

 • Kumaş makası
 • Çok amaçlı makas
 • Çekiç ve çivi
 • Tutkal tabancası ve tutkal çubukları
 • Ahşap dekoratif çubuklar
 • Dekoratif ip veya sicim makara
 • 2 metre uzunluğunda koyu renkte keçe kumaş (tuval için)
 • Tuvalimize işleyeceğimiz desen ya da karakterler için 20 cm. x 30 cm. büyüklüğünde 5 ile 7 yaprak keçe kumaş
 • Permanent kalem
 • Tebeşir
 • Opsiyonel olarak binicilerin kullandığı gözlük
 • Karakterlerimizin şablonunu oluşturmak için 22 cm. x 28 cm. boyutlarında kartonlar
 • Sprey boya
 • Siyah elektrik bandı

Malzemelerimiz gözünüzü korkutmasın yapım aşamaları çok basit. Şimdi keçeden duvar tablosu yapımı projesinin anlatımına geçelim.

İlk etapta farklı renklerde 20 cm. x 30 cm. büyüklüğünde keçe parçalarımızı oluşturalım. Doğru denge için farklı renklerde 5 ile 7 keçe oluşturmak iyidir.

keçe işi askılı duvar tablosu

Keçeden duvar tablomuzda çerçeve ve duvara asma amaçlı tahta çubuklarımızı sprey boya ile boyayalım. Seçeceğimiz rengi tablomuzdaki keçe renkleri ile uyumlu olmasına dikkat edelim. Keçe tablomuzun tuvalini oluşturacak boyutta keçe kumaşımızı keselim.

keçe işi askılı duvar tablosu yapımı

Keçeden tuval kumaşımızı tahta çerçevelerimize tutkal tabancası ile yapıştıralım. Tuvalimiz artık yapacağımız keçeden resim için hazır hale gelecektir.

keçe işi askılı duvar tablosu resimli anlatım

Tutkal kuruduktan sonra her iki çerçeve çubuk ucuna topuzlarımızı takalım. Takma işlemi için biraz sıcak silikonla desteklediğimiz vidalama işlemi uygulayalım. Bu topuzlar keçeden tablomuzu asmak için çok işimize yarayacak. Sonrasında asma işlemi için gerekli dekoratif halat ipimizi her iki topuz ucuna düğümleyelim.

keçe işi askılı duvar tablosu anlatımlı

Keçeden tablomuzun konusu binicilik üzerine olduğu için kullanacağımız desen ve objelerin şablonlarını yapalım. Bunun için karton ya da kalın şablon kağıtlarından yararlanacağız. Desenlerimizi karton üzerine kalıcı kalemle çizdikten sonra makas ile keselim.

keçeden resim tablosu yapma
keçeden askılı duvar tablosu yapımı

Kestiğimiz şablonları keçelerimiz üzerine koyarak kumaş makası ile keselim. Böylelikle tablomuz için desenlerimiz hazır hale gelecek.

keçeden askılı duvar tablosu yapımı resimli anlatım

Keçeden resim tablomuz için kestiğimiz jokey parçalarını keçeden tuvalimize sıcak silikon ile yapıştıralım.

keçeden resimli tablo

Bu aşamamız opsiyonel. Uygulamak size kalmış. Binicilerde gördüğümüz bandana yerine binici gözlüğü kullanabilirsiniz. Bunun için camı olmayan bir binici gözlüğü gerekecek. Siyah kumaşımızı gözlüğün çerçevelerini kapatacak şekilde yerleştirelim. Sonra da beyaz tebeşir yardımı ile gözlük camlarının desenini çıkartalım. Desenlerimizi keserek siyah elektrik bandı ile tablomuzdaki jokeyimize ekleyelim.

keçeden tablo duvar tablosu

Diğer objelerimizi de yapıştırdıktan sonra kendi yaptığımız keçeden tablo duvarımıza asılmak üzere hazır hale gelecektir.

keçeden tablo
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı