Kazaklara Farklılık Katın

kazak modelleri yapımı
kazak modelleri yapımı

Evinizde kullandığınız, giymekten hoşlandığınız ve hatta atmaya kıyamadığınız birçok kıyafetinizin olduğunu biliyoruz. Bu özel kıyafetlere farklı bir dokunuş yaparak, harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle farklı bir kazak model yapımı ile ilgili bu açıklamalarımızı ve resimli anlatımlarımızı inceleyerek sizler de harika sonuçlar alabilirsiniz. Bu özel teknik ile değişik kıyafetlerinizde değişik ambiyanslar yaratmanız mümkün. Bu şekilde etkili ve özel bir giyim tarzı bile oluşturabilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik olan bu teknik sayesinde en özel sonuçları elde etmeniz mümkün olacaktır.

Sizler için bu işlemin açıklamasını bol kollu bir kazak üzerinden yaptık. Oldukça farklı bu uygulamayı tüm triko ve penyeler üzerinde de uygulamanız mümkün. Daha önce de kesilmiş penye modelleri ile karşılaştığınızı biliyoruz. Şimdi bu modeli çok farklı bir kazak model yapımı ile değerlendireceğiz. Öncelikle aşağıdaki resimde bu işlemin oldukça net bir şekilde anlatıldığını göreceksiniz. Sizlere sunulan bu hoş ve özel model yapımı sayesinde eski kıyafetlerinizden çok farklı sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır. O zaman ne duruyorsunuz… Hemen işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikli olarak işlemi uygulayacağınız yerde kesimler yapacağız. Yaklaşık 1,5- 2 cm aralıklar ve 3 cm uzunluğunda tüm kol kenarını keserek bu işleme başlayalım. Bu işlem için keskin bir makas kullanabilirsiniz. Özel bir teknik olan örme tekniği ile kazak model yapımı kolay uygulanan bir yöntemdir. Kesim işlemi bittikten sonra hemen örme işine başlayalım. Her ilmeği bir diğer ilmeğin içinden geçirerek son ilmeğe kadar ilerleyeceksiniz. Son ilmeye geldiğinizde ise hemen başlangıç noktasına iliştirerek, iğne iplik ile dikmeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde yeni bir tarz kol manşetine sahip olacaksınız. Aynı işlemi bel ve eteklerde de uygulayarak harika bir tarz yaratmanız mümkün olacaktır.

kazak modeli yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı