Kaz Ayağı Motifi Tığ İşi Yelek Yapımı

kaz ayağı örgü motifi
kaz ayağı örgü motifi

Merhabalar, sizlere bugünde çok özel bir örgü türü sunmak istedim hanımlar. Kaz ayağı motifi tığ işi yelek yapılışından söz edeceğim. Oldukça özel bir bebek yeleği olan motifimizi çok özel bulacaksınız. Örgünün özelliklerine baktığınızda, bebek örgüleri için hayvanların çeşitli yerlerini kullanmış olacaksınız. İçerisinde hayvan figürü olan el işleri çok keyifli olmaktadır. Bu örneğimizde de kaz ayağı örgü motifini işledik ve keyif alacağınızı düşündük değerli bayanlar. Bebek yeleklerinde özellikle hayvanların ayak patileri çok şık ve şirin durmaktadır. Ayrıca bu türdeki havan figürlerinin örgü işlerine uyarlanması, bebeklere özel örülen tığ işi çalışmalara ayrı bir hava katmaktadır.

Kaz Ayağı Motifi Tığ İşi Yelek

Kaz Ayağı Örgü

Biraz uğraşlı olsa da kaz ayağı motifi tığ işi yelek, oldukça şirin duruşuyla bebeklerin de hoşuna gidecek ve gülümsemelerini sağlayacak türde bir model olacaktır. Biraz zaman gerektirebilen bu türde bebek yeleği örnekleri, aslında bebeklerini seven anneler için önem de arz etmektedir. Annelerin ellerinin altında bulunması gerekli giysilerden olan yelekler, mutlaka her annenin ve anne adayının sahip olması gerekli kurtarıcı durumunda olan giysilerdendir. Yaz ayı kış ayı fark etmeksizin, sıcak ve soğuk havada bebekler için olmazsa olmazdır. Ani rüzgar durumları, anlık terleme gibi anlarda kesinlikle işinize yarayacak bebek giysisi olacaktır.

Kaz Ayağı Motifi Tığ İşi Yelekler

Kaz Ayağı Yelek

Anneler bu türde yelekleri bebekleri için kullanırken, alt kısma da dilerseler badi ya da atlet türü elbiseler de giydirebilirler. Tığla yapılan kaz ayağı motifi, bebek yeleklerinde kesinlikle kullanışlı duran örgü örneklerindendir. Daha sağlam bir görünüm sunan ve aynı zamanda sağlam da olan kaz ayağı örgüsü, annelerin hoşlanacakları türde bir çalışma olacaktır. Bebek yeleklerinde farklı türde motif ve örneklere yer verilmesi, bebek yeleklerini daha bir güzel gösterebilmektedir.

Örgü işlerinde ne kadar pratik yapılırsa, o kadar daha ileri gitmiş olursunuz daha iyi örersiniz. Hep aynı modeli örüp durmak yerine, çalışmaları ilerletip bu türde farklı gelecek örneklere yönelmek de önemlidir. Önceki bütün paylaşımlara bakarak örgü konularında kendinizi rahatça ilerletebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir modeli yayınladığımızda eski çalışacağınız örneklerden esinlenip, sunulacak yeni örneği en azından çekinmeden rahatça deneyebilirsiniz. Şimdiden bütün hanımlara kaz ayağı motifinde kolay gelsin diyoruz. Farklı örneklerde buluşmak dileğiyle iyi günler bayanlar.

Kaz Ayağı Motifi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı