Ana sayfa Sağlık Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları

85
0
PAYLAŞ
Kayısı Çekirdeği Kullanımı
Kayısı Çekirdeği Kullanımı

Selamlar sevgili hanımlar; bugünkü sağlık yazımızda sizlere kayısı çekirdeği yağının yararlarını anlatmak istedik. Özellikle kuru ciltli hanımların işini görecek olan kayısı çekirdeği yağı, kaş ve kirpiklerde de kullanılabilen oldukça faydalı bitkisel yağlar arasında yer alıyor. Faydaları arasında yüzdeki aknelerin temizlenmesi de yer alan kayısı çekirdeği yağı, son derece faydalı şekilde kullanım alanlarına sahiptir. Oluşacak dudak kuruluklarında kayısı çekirdeği yağını kullanabilirsiniz ve makyaj temizlemelerinde de büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kayısı Çekirdeği Yağının Kullanıldığı Yerler

Kayısı Çekirdeği Yararları

Kayısı çekirdeği yağının kullanım alanları arasında kirpik, dudak, ayak, kaş, eller ve basen bölgesi yer almaktadır. Kullanım alanlarının yanı sıra faydaları arasında, doğum sonrası oluşacak karın bölgesi çatlaklarında da büyük faydası gözlemlenmiştir. Ne şekilde kullanılacak diye merak edenler için de; bir yemek kaşığı kadar kayısı çekirdeği yağının, doğum sonrası çatlaklar için karın bölgesine masaj eşliğinde uygulanabileceğini söyleyebiliriz. Soğuk havada kuruyacak ciltler için de yine kullanımı; bir çay kaşığı kadar kayısı çekirdeği yağını, cilde güzelce sürüp yedirmek olacaktır. Aynı şekilde kaşlar için de bir pamuğa kayısı çekirdeği yağı damlatarak, kaş bölgesine rahatça sürebilirsiniz. Hanımlar kayısı çekirdeği yağını uzamayan kirpikler için de aynı şekilde pamuk yardımıyla kirpiklerine sürebilirler.

Kayısı Çekirdeği Yağının Yararları

Kayısı Çekirdeği Nelere İyi Gelir

Bayanların bir diğer sorunu olan basen bölgesi sıkılaştırması durumlarında, bu yağı sürerek streç filmle sararak fayda bulabilirler. Aynı zamanda kış aylarında bayanların dudaklarında rüzgarın etkisiyle oluşacak çatlaklar durumunda; kayısı çekirdeği yağı kullanıp, oluşacak dudak kurulukları için gece yatmadan önce bu şifalı yağı kullanabilirler. Cildin onarılması için genellikle gece saatleri tercih edilmelidir. Kayısı çekirdeği yağının şifasını görebilmek için dilerseniz gece yatmadan önce cilde bu yağı uygulayın. Gece uyurken de cildiniz onarılsın. Yararları arasında bebeklerin gaz sancısını dindirme özelliği de bulunan kayısı çekirdeği yağı, bebeğe uygulandığında ayak topuklarına bu yağdan sürülmeli ve masaj yapılmalıdır. Cilt sorunlarında büyük yararlar sunan kayısı çekirdeği yağı, topuk çatlaklıklarının giderilmesinden de son derece etkili olacaktır. Elde oluşacak kuruluk hallerinde ve ciltte parlak görünüm elde edilmek istendiğinde, kayısı çekirdeği yağı sizin için de büyük bir şifa kaynağı haline dönüşebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here