Kaydırmalı Lastik Örgü Örneği Yapımı

Kaydırmalı lastik örgü modeli ön yüz
Kaydırmalı lastik örgü modeli ön yüz

Yabancı video anlatımlı örgü örneklerine devam ediyoruz. Bu sefer kaydırmalı örgü örneği nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım. Altta sunacağım videolu anlatım ve yazılı anlatımdan yararlanarak çok güzel yastık kılıfı, şal ve atkılar öreceğinize eminim.

Kaydırmalı lastik modelinin yapımında Bonbon marka yumak ve Addi Lace marka şiş takımı malzemeleri yine karşımıza çıkmaktadır. Aynı marka malzemeleri temin edemezseniz eşdeğer malzemeler de işinizi görecektir.

Oldukça kolay bir yapım zorluğu olan bu lastik örgü modeli örgüye yeni başlayanlar için de harika bir başlangıç olacaktır. Örnek toplamda 2 sıradan oluşmaktadır. Modelin başlangıç kurulumunu 2 ve katları +1 kenar ilmek olacak şekilde örerek yapıyoruz. Örerken ters örgü, düz örgü, şişe önüne ve arkasına ip sarma tekniklerini uyguluyoruz.

Kaydırmalı lastik örgü modeli ters yüz
Kaydırmalı lastik örgü modeli ters yüz

Örneğin yapımı için gerekli iki sıranın yapılışı aşağıdaki gibidir:

Sıra 1 : Tüm sıradaki ilmekler ters örülür.

Sıra 2 : İkinci sıranın ilk ilmeği düz örülür. Şişin arkasından önüne ip atılır. Sıradaki ilmek ters örgü gibi diğer şişe kaydırılır. Şişin önünden arkasına ip atılır. Sonraki ilmek düz örülür. İkinci ilmekten itibaren uyguladığınız işlemler sıra sonuna kadar tekrarlanır.

Tüm bu iki sıra için uyguladığınız işlemleri istediğiniz örnek uzunluğuna kadar tekrarladığınızda harika bir kaydırmalı lastik örgü modeline kavuşmuş olursunuz. Örgü örneğine ait ön yüz ve ters yüz resimlerini de konumda bulabilirsiniz. Nasıl yapıldığını gösteren videoda aşağıdaki gibidir.

Videolu Anlatım:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı