Kavrulmuş Sarımsakla Gelen Şifa

Kavrulmuş Sarımsağın Faydaları
Kavrulmuş Sarımsağın Faydaları

Selam saygıdeğer bayanlar. Sağlıklı bir yaşam için sizlere güzel bilgiler aktarmaya devam ediyoruz. Bugünkü sağlık yazımızda 6 diş kavrulmuş sarımsağın, yendikten sonra vücutta gerçekleştirdiği o mucizeye tanıklık etmenizi istedik. 6 diş kavrulmuş sarımsak yiyen bir insan, bu sarımsakla beraber ne gibi etkiler altında kalıyor hep birilikte bakalım. Öncelikle sarımsak sağlığımız için kesinlikle çok önemlidir. Çoğu insan soğuk algınlıklarında sarımsak yenilmesi önermektedir. Sarımsağın soğuk algınlıklarında etkili bir iğne gibi olduğunu söylemek çok doğru olacaktır. Yine sarımsak yiyen bir kişinin yanına, kenelerin yaklaşamadığını hiç duymuş muydunuz? Sarımsak yiyen kişiye keneler yaklaşamıyor. Yabancı tıp derneklerinin açıkladığı bilgiye göre sarımsak yenildiğinde, bulunduğunuz ortamdaki keneler size yaklaşamamaktadır.

Sarımsakla Gelen Şifa

Kavrulmuş Sarımsağın Faydaları

Yabancı kaynaklara göre, sarımsak yememizin üzerinden 24 saat gibi bir süre geçmeden vücutta olağan üstü şeyler olmaya başlıyor. Sarımsak, tıpkı pırasa ve soğan gibi allium familyasına aittir diyebiliriz. Eskiden bu yana sarımsak tıp alanında fazlasıyla kullanılmıştır. Sarımsağa kokusunu veren şey ise alicin adlı maddedir. Araştırmalara göre sarımsağın sağlık üzerindeki etkileri saymakla bitmiyor. Sıkça sarımsak yiyen kişilerin soğuk algınlığına yakalanma risklerinin daha az olduğu bilinmektedir. Sarımsak tansiyonu dengeliyor. İçindeki yüksek oranda yer alan antioksidanlar, Demans ve Alzheimer risklerini de azaltmaktadır.

Sarımsak Şifa Kaynağı

Kavrulmuş Sarımsak Yararları

Sağlığımız için günde sadece 6 diş kavrulmuş sarımsak yersek, vücuda inanılmaz derecede bir takviye sağlamış olacağımızı unutmamak gerekir. Kavrulmuş sarımsak sonrası vücutta oluşan birkaç duruma şöyle bir göz atalım isterseniz.

İlk olarak birinci saat sonunda vücut sarımsağı sindirir ve içindeki besleyicileri emmektedir.

Dördüncü saate ulaştığımızda sarımsak içindeki vücudun emdiği besleyiciler, vücutta yer alacak serbest radikallerle ve kanser hücreleriyle mücadeleye başlamaktadır.

Altıncı saat sonrasında metabolizma hızlanmakta ve vücuttaki fazlalıklar atılmaktadır.

Yedinci saat sonrasında antibakteriyel faydaları da etkisini gösterir, kan dolaşımına karışarak vücutta yer alan bakterilerle savaşılmaya başlanır.

Onuncu saate gelindiğinde sarımsaktaki besleyici maddeler oksidasyon oluşma riskini azaltmış olur.

Ve yirmi dördüncü saate gelindiğinde sarımsak içindeki besleyici maddeler kolesterolü düşürür. Kalp sorunu teşkil eden damar tıkanıklıkları giderilmeye başlanır. Tansiyon dengelenmektedir. Vücuda ağır metallerin girmesi engellenmiş olur. Kemikler de eklemlerde güçlenmiş olacaktır. Son olarak hücreler sağlığına kavuşurken, vücut atletik olur ve sinir sistemi de güçlenecektir. İşte böylesi mucizeleri sadece 6 diş kavrulmuş sarımsakla elde etmiş olacağız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı