Kavanoz Süsleme Sanatı

kavanoz süsleme nasıl yapılır
kavanoz süsleme nasıl yapılır

Hepimizin evlerinde cam kavanozlar birikir. Armaya kıyamadığımız birçok kavanoz bazen kapakları bozulduğu için çöpe gitmek durumu ile karşı karşıya gelir. Oysa ki bu harika doğa dostu ürünler ile çok şık farklı objeler yapabilirsiniz. Özellikle dekoratif kavanoz yapımı projemiz, sizlerin de oldukça hoşuna gidecek harika bir uygulama olacaktır. Farklı sonuçları alabilmek için sizler de artık kapağı bozulan ya da kaybolan kavanozlarınız ile harika görsel objeler yaratabilir, evlerinizi en farklı şekilde dekore edebilirsiniz. Bu işlem için ise bir miktar tabaka yosun, biraz keten paket ip, hazır çiçekler ve makas yeterli olacaktır.

dekoratif kavanoz yapımı

Yukarıda gördüğünüz malzemeleri derledikten sonra hemen işleme başlayabilirsiniz. Ayrıca evinizde ki farklı çiçekleri de atmak yerine bu projemizde değerlendirmeniz mümkün. Dekoratif kavanoz yapımı sonuçları harika olan bir projedir. Özellikle evde atılmak üzere olan kavanozlarınız var ise basit birkaç işlem ile harika bir dekorasyon öğesi yaratabilirsiniz. Sizler için bu tip projeleri sitemizde derleyerek aynı zamanda geri dönüşümün de önemini vurgulamak istiyoruz.

kavanoz süsleme yapımı

İşlem aşamaları da oldukça kolay olan bu projede öncelikle, yosunları kavanozların yanlarına sarmanız gerekiyor. Bu şekilde kesim yapmanız ve kavanozların dışına yosunları geçirdikten sonra keten ip ile bağlamanız yeterli. Aslında dekoratif kavanoz yapımı işlemimiz bitti diyebiliriz. Bundan sonra sadece içine birkaç çiçek koymanız ve onlara güzel bir yer bulmanız gerekmekte. Bu özel çalışmayı sizler de farklı agraf kağıtları ile yapabilir, evlerinizde cam önlerinizi ya da boş masalarınızın üzerlerini canlandırabilirsiniz.

kavanoz süsleme nasıl yapılır

İster canlı çiçeklerinizi suya koyabilir, isterseniz kuru ya da yapma çiçeklerinizi dizayn ederek harika sonuçları alabilirsiniz. Bu farklı proje özel alanlarınıza harika ve farklı bir canlılık ve enerji katacaktır. İnanılmaz renkli çiçekler her zaman yosun ve uygun renkli kağıtlar ile harika sonuçları verir.

kavanoz süsleme çeşitleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı