Katlı Çiçekli Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Katlı Çiçekli Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli
Katlı Çiçekli Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Yapımı oldukça zahmetli ama bittiğinde de o kadar güzel duran yeni havlu kenarı modeli bu videoda anlatılmıştır. Bu seferki model katlı çiçeklerden ve etrafını saran minik çiçeklerden oluşmuştur. Katlı çiçekli çeyizlik havlu kenarı kesinlikle kendi havlularınızda görmek isteyeceğiniz bir tığ işi modelidir.

Bu yeni çeyizlik havlu kenarı örneğinin yapımında mor ve beyaz oya ipleri kullanılmıştır. Katlı çiçek motiflerinin yapımında en küçük boy serum halka tercih edilmiştir. 22 numara tığı da kullanılan malzemeler arasına ekleyelim.

Katlı Çiçekli Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı
Katlı Çiçekli Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Öncelikle katlı çiçekler ve etrafını saran minik çiçeklerden oluşacak motifler hazırlanmıştır. İlk olarak motifin göbeğini oluşturacak mor renkteki katlı çiçeğin yapımı anlatılmıştır. Bu yeni tığ işi havlu kenarı oyasının en zor yeri de zaten burasıdır. Sonrasında serum halkalar ile beyaz renkli minik çiçeklerin yapımına geçilmiştir. Bu küçük çiçeklerin yapımı ayrı ayrı tamamlandıktan sonra da hem katlı çiçeklerin yapraklarına hem de birbirlerine tutturulmuştur. Bu şekilde tüm katlı çiçek motifleri hazırlandıktan sonra araya üst üste 2 tane daha küçük çiçek ekleyerek birleştirilmişlerdir.

Son olarak birbiri ardına eklenen katlı çiçek motifleri üzerine havluya dikim yapımı anlatılmıştır. Bunun için kutucuklu iki ayrı sıralar yapılmış, aralarına da yine mor renkle çubuklardan oluşan bir sıra daha geçilmiştir.

Yine bir çeyizlik havlu kenarı olan çiçekli havlu kenarı yapımına ait anlatımlı videoya da linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/9A0B6ihs2q0

Çeyizlik Katlı Çiçekli Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı