Kasetten Cüzdan Yapımı

kasetten cüzdan yapımı resimli anlatım
kasetten cüzdan yapımı resimli anlatım

Eskiden hepimizin dinlemekten büyük bir keyif aldığı ancak tarihin tozlu sayfalarında yeri alan kasetleri atmadan önce bunları farklı tasarımlarınız için değerlendirmeyi hiç düşündünüz mü? Pembeden sarıya kadar birbirinden canlı renklerin yer aldığı nostaljik kasetlerle severek kullanabileceğiniz cüzdanlar tasarlayabilir; herkeste hayranlık uyandıran bir cüzdana sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popüler ve moda olmayı başaran kaset baskılı çanta ya da cüzdanlar yerine bir de gerçek kasetten cüzdan yapmayı deneyin! Üstelik el becerinizin olmasına bile gerek yok. Kasetten cüzdan yapımı, herkesin kolaylıkla gerçekleştirebileceği kadar kolay.

Malzemeler: 1 adet kaset, 1 adet mini tornavida, Uzun boy fermuar ya da metal cüzdan ağızlığı, Slikon ve slikon tabancası

Yapılışı:

Öncelikle minik tornavidayı kullanarak, kasetin 4 tarafında yer alan ve kasetin bir bütün olmasını sağlayan vidaları gevşetmeniz gerekiyor. Vidaları gevşettiğiniz ve yerinden çıkardığınız zaman kasetin kendiliğinden iki parçaya ayrıldığını kolaylıkla görebileceksiniz. Ardından kaset rengine uygun ya da istediğiniz renkteki kumaş parçasını slikon yardımı ile kasetlerin iç kısmına yapıştırmanız gerek. Böylelikle cüzdanınızın iç kısmını da ayarlamış olursunuz. Bunu gerçekleştirirken kumaş parçasının boyutunu da iyi bir şekilde ayarlamayı başarmanız gerekiyor. Aksi halde iç kısmın gereğinden fazla büyük ve bol olmasına neden olabilirsiniz. Geriye sadece cüzdan için gerekli olan fermuar kısmını ayarlamak kalıyor. Fermuarı da cüzdana silikon yardımı ile yapıştırdıktan sonra cüzdanınız kullanıma hazır hale gelir. Fermuar kullanmak yerine metal cüzdan ağızlığı da tercih edebilirsiniz. Hazır olarak satılan metal cüzdan ağızlığını kasetin iki uç kısmına yerleştirerek, farklı bir cüzdan tasarımı elde edebilirsiniz.

Örneğimizi kolaylıkla uygulayabilir, kasetten cüzdanınızı bozuk ya da kağıt paralarınızı koymak için günlük yaşantınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik elde ettiğiniz kasetten cüzdanları, çevrenizdeki insanlara da satarak, bu işten ek gelir bile elde edebilirsiniz. Kaset cüzdanlar, son zamanlarda bayanlar tarafından en çok tercih edilen cüzdan modelleri arasında yer alıyor. Modayı takip etmek adına renkli ve eğlenceli kasetlerden birkaç tane yapmanızı, bayan arkadaşlarınıza hediye etmenizi de tavsiye ediyoruz.

kasetten cüzdan yapımı
kasetten cüzdan nasıl yapılır
kolay kasetten cüzdan
kasettten cüzdan yapma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı