Kartondan Kalp Şeklinde Zarf Yapımı

Kartonları kullanarak kalp şeklinde zarf yapmaya ne dersiniz? Bu güzel ve kolay yapabileceğiniz projemde ise sizlere kalp şeklinde zarflar yapmasını göstereceğim. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan kalp şeklindeki zarfları çok seveceğinizi umuyorum. Kartondan kalp şeklinde zarf yapmanın aslında o kadar da zor olmadığını resimli anlatımdan da kolayca anlayabileceksiniz. Kartonla yapılan çalışmalar bana nedense daha kolay geliyor diyebilirim. Bu çalışma da oldukça basit şekilde yapılabilecek türden bir çalışmadır.

Kalp şeklinde olması ise ayrıca bir öneme sahip aslında. Bunun nedeni ise sevdiğinize vermek ya da farklı bir şekilde değerlendirebilmek konusunda kesinlikle önemli olmasıdır. Özel günler içinde aslında yapılabilecek kendin yap çalışmalarındandır. Kartonla kalp şeklinde zarf yapmak için sizde işlem adımlarını takip edebilirsiniz. Hiç zorlanmayacağınızı umuyorum çünkü size özel şekilde resimli işlem adımları hazırladım. İşlem adımlarını takip ederek kolay şekilde kartonla kalpli zarf yapabilirsiniz. Aslında ben kalp şeklini seçtim ama siz dilerseniz başka türde şekilleri de seçebilirsiniz. Bu kolay çalışmamı yapmanızı önererek sizleri resimli anlatımla baş başa bırakmak isterim.

Aslında çoğu kişinin hoşuna gidebilecek zarf yapımlarından bahsetmek kesinlikle bu çalışmada bana süper keyif verdi diyebilirim. İnsanlar birbirlerine hediye etmesini çok sever. Benimde aklıma hediyeler arasında neden zarf ve kalp bir arada olmasın fikri gelince, sizlere böylesi bir paylaşımda bulunmak istedim. Biliyorsunuz ki teknoloji gelişmeden önce herkes birbirine kartpostal gönderimi yapardı. Biraz eskide kaldı ama, artık günümüzde insanlar e-postayı her ne kadar çok kullansa da bazen eskiye özlem olmuyor değil hani. Kendin yap çalışmalarında zarf yapmak aslında biraz basit gibi dursa da. Kimi zaman sevgiliye veya çocuklara hediye amaçlı yapılabilecek bu tür zarfların kalp şeklinde olması anı daha da güzel hale getirebilir. Okul arkadaşınıza ya da sevdiğiniz kadına ufak da olsa bir sürpriz yapabilmek bu çalışmayla daha harika bir hal alacaktır. Herkese şimdiden kolay gelsin.

kartondan kalp şeklinde zarf yapımı

kartondan kalp şeklinde zarf resimli anlatım

kalp şeklinde zarf

kartonla kalp şeklinde zarf yapmak

kartonla kalpli zarf

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuza Oyun Odası Yatağı Yapımı başlıklı makalemizde çocuk oyun odası yatağı, diy projeleri ve oyun odası yastığı yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir