Kartondan Eşleştirme Oyunu

Kartondan Eşleştirme Oyunu
Kartondan Eşleştirme Oyunu

Kartondan Eşleştirme Oyunu

1 ve 3 yaş arası bebeği olan bayanlar için bebeğinizin zekasının gelişimine katkıda bulunacak harika bir oyun! Üstelik yapımı da çok kolay. Bu projemizde bebeğimize renkleri öğretip eğlenmesini sağlayacak bir sistem hazırlayacağız. Bu projeyi hazırlaması dahi keyifli iken bir de bebeğinizin eğlencesini hayal edin. Ve işte projemiz!

Projemizin mantığı aslında basittir. Bebekler için eğlenir iken bir taraftan da zeka gelişimine katkıda bulunan bir oyun türü hazırlıyoruz. Bu oyunda bebekleriniz renk kavramlarını anlayıp pekiştirmiş olacaklar. Resimde de belli olduğu üzere projenin yapım mantığı belli olmaktadır. Hemen gerekli malzeme ve yapılışını sizlere sunalım.

Kartondan Eşleştirme Oyunu İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 Adet Küçük Karton Kutu
  • 6 Adet farklı renklerde boya
  • 1 Adet Beyaz karton
  • Makas

Kartondan Eşleştirme Oyunu Yapılışı

Projemizi yapmaya başlar iken küçük karton kutumuzun belirlediğimiz bir yüzeyine kumbara deliği gibi makas yardımı ile delikler açıyoruz. Bu delikler 6 adet olacak ve olabildiğince düzenli ve simetrik olması gereklidir. Daha sonra bu açtığımız deliklerin etrafını resimde görüldüğü gibi 6 farklı renge boyuyoruz. Boyama işlemini tamamladıktan sonra kutumuz hazır hale geliyor. Sırada kutumuza atacağımız renkli kağıt parçalarını yapmak olacak.  Beyaz kartonumuzu açtığımız deliklere girecek ebatlara uygun olacak şekilde küçük kare şeklinde parçalara ayırıyoruz. Toplamda 12 adet olsun. Her iki parçayı farklı renklere boyayalım. Ve bebeğimiz için oyunumuz hazır!

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı