Karpuz Dilimli Mutfak Havlusu Kenarı Yapımı

Karpuz Dilimli Mutfak Havlusu Kenarı Yapımı
Karpuz Dilimli Mutfak Havlusu Kenarı Yapımı

Aralarda dağ oyası ile birleştirilen karpuz dilimli mutfak havlusu kenar örneği yapımını anlatımlı videosu sayesinde öğreneceksiniz. Bu model de sonradan yazma kenarına eklenen tığ işi havlu kenarı modelidir. Dağ oyalarının arasına karpuz dilim motifleri dışarıda örülüp eklenmiştir. İstenilirse karpuz dilimlerinden biraz büyükçe yapılıp havlu üzerini süsleme amaçlı da kullanılabilir.

Videoda da ilk önce karpuz dilimli oya motifinin nasıl yapıldığı anlatılmış ve sonrasında nasıl ekleneceğinden bahsedilmiştir. Karpuz dilimine kırmızı orta kısmından başlanmış, sonrasında beyaz kısmı ve en sonunda da yeşil kabuğu yapılarak daire şeklinde yapılmıştır. Siyah ip ve iğne ile kırmızı renk üzerine çekirdekleri işlenmiştir. Sonradan ikiye katlanıp kenarları sık iğne ile kapatılarak dilim şekline dönüştürülmüştür.

Karpuz Dilimli Mutfak Havlusu Yapımı
Karpuz Dilimli Mutfak Havlusu Yapımı

Sonra da karpuz dilim tığ oyalarının yazma kenarına eklenmesi anlatılmıştır. Ekleme zemini tığ batısı kutucuklarına üçerli sık iğneler yapılarak gerçekleştirilmiştir. İki kutucuk üçerli sık iğne ile doldurulduktan sonra üçüncü kutucuğa 1 sık iğnesi yapılmıştır. İki zincir çekerek karpuz dilim motifi eklenmiştir. Eklendikten sonra üç tığ batısı daha üçerli sık iğnelerle doldurulmuş ve herkesin bildiği dağ oyalarının yapımına geçilmiştir.

Dağ oyaları da örümcek çekilerek başlanmış ve örümceklerin tepelerine de 6 zincirli pimpirikler yapılmıştır. Daha sonra dört zincirler çekip pimpiriklerin tepelerine kapatmak sureti ile yukarı doğru çıkılarak dağ oyaları oluşturulmuştur.

Karpuz Dilimli Mutfak Havlusu Yapımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı