Ana Sayfa Örgü Videoları Kare Örgü Parçadan Çok Kolay Bot Patik Yapımı

Kare Örgü Parçadan Çok Kolay Bot Patik Yapımı

Kare Örgü Parçadan Çok Kolay Bot Patik Modeli
Kare Örgü Parçadan Çok Kolay Bot Patik Modeli

Benim öreceğim patik hem şık olsun, hem de kolay olsun diyorsanız o zaman bu bot patik modelini oldukça seveceksiniz. Çünkü gerçekten çok basit bir yapılışa sahip ve o kadar basit olmasına rağmen oldukça da şık bir görünümü var.

Bunu da nasıl mı yapıyorsunuz? Sadece kare şeklinde bir örgü parçası örerek ve bu parçayı katlayıp dikmek suretiyle harika bir bot patik yapıyorsunuz.

Kolay bot patik için ne mi gerekli? Orta kalınlıkta bir yün iplik, 4 numara şiş ve tabi ki de dikmek için iğne ile iplik.

İki Şişle Çok Kolay Bot Patik Modeli Nasıl Örülür?

Bu bot patik örneğinin anlatımı 37-38 numara ayaklar için yapılmıştır. Bu ayak numaraları için kare örgü parçasına şiş üzerine 40 ilmek atılarak başlanmıştır. Ardından da 41 sıra haroşa örülmüştür ve örgü kapatılmıştır.

Kare Örgü Parçadan Çok Kolay Bot Patik Örneği
Kare Örgü Parçadan Çok Kolay Bot Patik Örneği

Peki, kare parçayı nasıl bir bot patik haline dönüştüreceğiz? O işin en kolay kısmını oluşturuyor. Kare parçanın bir köşesi çaprazında kalan köşesine denk gelecek şekilde katlanmıştır. Katlandıktan sonra üçgen bir parça elde edilmiş ve parçanın sol kenarı iğne iplik kullanılarak dikilmiştir.

Dikilen bu kısım kolay bot patiğin tabanını oluşturmuştur. Üçgen parçanın diğer kısmı da topuk kısmına kadar dikilmiştir. Son olarak uç kısmı dışa doğru katlanarak oldukça şık görünümlü bir bot patik modeli elde edilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/jj20-XQ95ro (Figen Ararat)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here