Kare Çizgili Kese Lif Modeli Yapımı

Kare Çizgili Kese Lif Modeli
Kare Çizgili Kese Lif Modeli

Hem kare lif hem de kese lif olarak kullanabileceğiniz tasarımı oldukça farklı bir yeni lif modeli yapımını inceleyelim. Ortası çapraz, araları da örümcek işlemeli olan oldukça değişik bir kare kese lif modeli olmuş. Sadece çapraz kısmının fıstıkla örülmesi sizi aldatmasın. Aynı zamanda kese lif olduğu için iki katlıdır. Bu da kare lif olarak kullanılmasında bir sakınca oluşturmamaktadır.

Ancak siz tamamen fıstıklardan oluşan bir model çalışmak istiyorsanız değirmen kese lif modeli hoşunuza gidebilir. Farklı bir lif modeli arayışı içerisinde iseniz kare çizgili kese lif modeli kesinlikle tavsiyemizdir. Yapımında sarı, mavi ve pembe gibi 3 farklı rengin kullanıldığı bu yeni lif modeli özellikle çeyizlik hazırlığında olanların tercih edeceği bir modeldir.

Kare Çizgili Kese Lif Örneği
Kare Çizgili Kese Lif Örneği

Kare Şeklinde Çizgili Kese Lif Modeli Nasıl Örülür?

Banyo lif örneği 7 numara tığla örülmüştür ve ortasından 5 fıstığa 5 fıstık ölçüsünde kare parça örülerek başlanmıştır. Bu arada bu çizgili kese lif modelinin yapımında fıstıklar kutucuk tekniği ile örülmüştür. Örülen bu parçanın etrafına kenarlarından 5 sıra daha gidilirken aralarına da örümcekler çekilerek lif genişletilmiştir. Daha sonra ip kopartılıp aynı parçadan bir tane daha yapılmıştır.

Sonraki aşamada farklı renkte bir iple bu iki parça üst üste konularak kenarlarından birleştirilmiştir. Farklı renkler de ilave edilerek fıstık ve örümceklerle 4 sıra daha örüldükten sonra kenar oyası yapılarak model tamamlanmıştır.

Daha fazla ayrıntının paylaşıldığı anlatımlı videosundan kare şeklindeki kese lifin nasıl yapıldığını daha iyi çözebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/mC2X2PGbTLg (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı