Kardan Adam Lif Modeli Yapımı

Kardan Adam Lif Modeli
Kardan Adam Lif Modeli

Yıldız tekniği üzerine kurgulanan tam mevsimine uygun yeni bir lif modeli anlatımı ile karşınızdayız. Bu yeni model kardan adam lif modeli olup özellikle çocuklarınız için örmek isteyeceğiniz bir modeldir. Arkası ve önü birdir. Boyut olarak da gayet ideal bir ebadı bulunmaktadır.

Kardan adam lif örneği 7 numara tığ ile örülmüştür. Yapılışında 5 farklı renk kullanılmıştır. Zemini beyazla, gözleri, ağzı ve düğmeleri siyahla, burnu turuncuyla, atkısında mavi renk tercih edilmiştir. Tabi siz istediğiniz renkte lif ipleri ile çalışmakta özgürsünüz.

Kardan Adam Lif Örneği
Kardan Adam Lif Örneği

Kardan Adam Figürlü Lif Modeli Anlatımı

Üçlü ya da dörtlü dolgulu üst üste 8 tane fıstık yapılarak kardan adamın alt gövdesinden yapımına başlanmıştır. Alt gövdesi yuvarlak olacak şekilde gerekli artırmalar ve eksiltmelerle yıldız lif tekniği kullanılarak örülmüştür. Örülürken de gövde üzerinde gerekli renk geçişleri yapılarak atkısı ve düğmeleri de beraberinde yapılmıştır.

Sonra kardan adamın kafası gözleri, ağzı ve burnu ile birlikte 3 farklı renkte lif ipinin birlikte kullanımı ile örülmüştür.

Son olarak siyah iple şapkası örülerek kardan adam figürlü lif modeli bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/14tQOipPP_s (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı