Kararmış Ocak Gözlerini Parlatma Yöntemi

Kararmış Ocak Gözlerini Parlatma
Kararmış Ocak Gözlerini Parlatma

Merhaba sevgili hanımlar. Sizlere bu yazımda hepimizin başına gelebilecek genel bir ev sorunundan söz edeceğim. Ocak üstleri yapılan yemeklerden sonra zamanla kararabiliyor ve kirlenebiliyor. Bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. Özellikle titiz bir bayansanız, kesinlikle kararmış ocak gözleri daha da can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Sizlere bu yazımızda kararmış ocak gözlerinin ilk günkü halini almasını sağlayacak bir formülden bahsedeceğim. Yapılması gereken oldukça basit bir işlemle siz de evdeki kararmış olan ocak gözlerini kolayca temiz hale getirebileceksiniz.  Öncelikle malzemeleri sizlere hemen söylemek istiyorum. Malzemeler; 2 çay bardağı sirke, 4 yemek kaşığı kadar limon tuzu. Kaba konulacak su ( Kaba konulacak demirlerin üzerini aşacak kadar su miktarı olmalıdır.), Arap sabunu ve tel olacaktır.

Bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapılması gereken işlem oldukça basit olacaktır. Uygulanışı kısmına geçtiğimizde öncelikle bu karışımı yapabilmek için bir kap bulmalısınız. Kararmış ocak gözlerini bu kaba koymalısınız. Daha sonra ise üzerine limon tuzunu ve sirkeyi koyarak üzerini geçecek kadar suyu da ilave ederek bekletiniz. Geceden bir kaba koyacağınız bu karışımdaki ocak gözleri sabaha kadar beklemelidir. Sabaha kadar aradan geçecek sürede, ocak gözlerindeki kirler arınacaktır. Fakat daha etkili bir temizlik için diğer malzemeleri kullanmaya geçeceğiz. Diğer malzemelerin kullanımı ise şu şekilde olacaktır.

Sabaha kadar beklemiş olan sudaki ocak gözlerini o sudan çıkartıyoruz. Bu ocak gözlerini elimize alarak Arap sabunu sürerek ovalamaya başlayınız. Bu ovalama sonunda ocak gözlerinin parlamış bir hal alacağını ve ilk ocağınızı aldığınız gündeki kadar parlak bir görüntüye kavuşacağını da fark edeceksiniz. Bu çözümü bizzat uyguladıktan sonra kendi gözlerimle de şahit olduğumu eklemek isterim. Ocak gözlerindeki tortuların bazı hanımları ne kadar sinir ettiğini iyi biliyorum. Kararmış ocakları temizleme formülü olan bu yöntemle siz de evlerde yer alan kararmış ocak gözlerini rahatça temizleyebilirsiniz. Dilerseniz bu formülü yakınlarınıza da aktararak onların da kararmış haldeki ocak gözlerinden kurtulmalarını sağlayabilirsiniz. Deneyecek bayanlara kolay gelsin diyerek, evler için farklı püf noktalarında görüşmek dileğiyle.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı