Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

Kar Tanesi Lif Örneği
Kar Tanesi Lif Örneği

Motif motif yapılıp birbirine eklenen ve ismine de kar tanesi lif modeli denilen yeni bir anlatımla birlikteyiz. Ortasında yer alan ve adeta bir kar tanesini andıran motifleri ile sanki bu ismi almaya hak kazanmış diyebiliriz. Özellikle kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde bu lif tam cuk oturacaktır.

Life şekil olarak bakıldığında ise bir altıgen formunda tasarlandığını görüyoruz. Ancak diğer altıgen lif modellerinden farklı yapılış tarzı bulunmakta. Resimde görülen kırmızı kar taneleri ayrı ayrı çalışılıp eklenmiş ve çevresi doldurularak bir altıgen formu elde edilmiştir. Motif eklemeli farklı başka bir lif modeli yapılışı görmek istiyorsanız ayrıca waffle uzun lif yapılışı konumuza da bir bakmalısınız.

Kar Tanesi Lif Model
Kar Tanesi Lif Model

Kar Tanesi Lif Modeli Nasıl Örülür?

Kırmızı, beyaz ve yeşilin birleşimi ile örülen bir lif modelidir. İlk önce kırmızı kar taneleri fıstıklarla teker teker örülür. Toplamda 7 adet motif çıkartılır. Kar tanelerine ortasından beyazla başlanır ve kırmızı ile bitirilir. Sonra beyazla etrafları gidilerek birlerine resimde görüldüğü biçimde eklenir.

Eklenen kar taneleri çevresine yeşil lif ipi ile fıstıklar örerek bir kontur geçilir. Sonra aralarına kırmızı ve beyazla kutucuk lif tekniği uygulanarak kare motifler çalışılır. En sonunda kenar oyası tekli fıstıklarla örülerek kar tanesi lif örneği bitirilir.

Kaynak: https://youtu.be/afM2ardPZ0Y (Örgü Sevdası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı