Kar Çiçekleri Lif Modeli Yapılışı

Kar Çiçekleri Lif Modeli Yapımı
Kar Çiçekleri Lif Modeli Yapımı

Yeni lif modelleri paylaşımları ile kaldığımız yerden devam ediyorum. Küçük bir örnek ile 2 renkle çalışılmış olan kar çiçekleri lif modeli yapımını aktaracağım. Oldukça sevimli ve şirin bir görüntüsü olan bu modelin yapılışını Tamanne kanalının videosundan detaylı öğrenebilirsiniz.

Bu tatlı lif modelinin yapımına zincir üzerinden başlanmaktadır. İstediğiniz uzunlukta zincir çekip kutucuğun birine model koyup diğerine koymayarak ilerlenmiştir. Yine kar çiçekleri lif örneği bitiminde fıstıklarla kenar süslemesi de yapılmıştır.

Kar Çiçekleri Lif Modeli Yapımı

İlk etapta modelin başlangıç sırası çalışılır. İstenilen uzunlukta zincir çekilir. Sonraki sırada 2 zincir çekip 2 zincir atlayıp kapatılarak tırabzanlı kutucuklar oluşturulur.

Kar Çiçekleri Lif Modeli
Kar Çiçekleri Lif Modeli

Sonraki sıraya 5 zincir çekip dönerek geçilir. Başına bir dolanır ve ilk kutucuğun tırabzanına batarak ikili bir tırabzan yapılır. Ardından 1 zincir çekip başına 1 kez dolanarak yanındaki kutucuğa değil bir sonraki kutucuğa üçlü bir fıstık yapılır.  Bir zincir çekip başına 1 kez dolayarak aynı kutucuğa bir üçlü fıstık daha yapılır. Bu şekilde sıra sonuna kadar bir kutucuk atlayıp diğerine iki üçlü fıstık yapılarak ilerlenir. Sıra sonunda yine ikili tırabzanlarla kutucuklar oluşturulur.

Kar çiçekleri lif modelinin başlangıç kurulumu bu şekilde yapıldıktan sonra diğer sırada beyaz renkli iğe geçilir. Sıranın başındaki kenar kutucuğu yapılır. Minicik bir örümcek yapılı ardından 1 zincir çekip başına bir kez dolarak bu kutucuğun içine üçlü bir fıstık yapılır. Bir tane de bir alt sıradaki ikili fıstığın ortasına yapılır. Son olarak da alt sıradaki ikili fıstığın sonundaki boşluğa bir üçlü fıstık yapılır. Bu 3 adet üçlü fıstık birlikte kapatılır. Bu sırada bu şekilde tekrarlanarak kar çiçekleri lif modeli tamamlanmış olur.

Son olarak her iki yan kenar kutucuklarına aralara örümcek çekilmek kaydıyla üzerine kirpik eklenen dörtlü fıstıklardan kenar süsü yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/3uInUhy-jTU

Anlatımlı Kar Çiçekleri Lif Örneği Videosu

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı