Kapüşonlu Fare Dişi Bebek Hırkası Yapımı

Kapüşonlu Fare Dişi Bebek Hırkası Modeli
Kapüşonlu Fare Dişi Bebek Hırkası Modeli

Çok güzel bebek hırka modelleri birer birer yayınlanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Elif Hanım’ın fare dişi örnekli kapüşonlu bebek hırka modeli. Biz de bu hırkanın nasıl yapıldığını ve detaylarını sizlerle paylaşmak istedik. Kenarlarındaki lastik haricinde tamamı ile fare dişi örneği ile örülen bu bebek hırkasını çok beğeneceğinizi umuyoruz.

Bu yeni kapüşonlu bebe hırkası 3,5 / 4 numara örgü şişi ile 2 yumak 250 metre bebe ipi kullanılarak örülmüştür. Hırka, 1 yaş büyüklüğündeki bebeklere uygun olarak tasarlanmıştır. Gerekli artırma ve eksiltmelerle diğer yaştaki bebekler için de örülebilir. Bütün bu malzemeler haricinde ayrıca 4 adet de bebe düğmesi gereklidir.

Şişle Kapüşonlu Fare Dişi Örnekli Bebek Hırkası Anlatımı

Klasik yakadan başlanan bir bebek hırka modelidir. Fare dişi örneği ile de örülmüştür. Yakasından 76 ilmekle de örülmesine başlanmıştır. Yaka ayrımına gelindiğinde önler için 14, kollar için 9, arka için 22, ajur araları için 2 ilmek ayrılarak roba ayrımı yapılmıştır. 18/20 ilmek artırma yapılarak roba tamamlanmış ve kol çalışmalarına geçilmiştir.

Kapüşonlu Fare Dişi Bebek Hırkası Örneği
Kapüşonlu Fare Dişi Bebek Hırkası Örneği

Her iki kol tamamlandıktan sonra beden çalışmasına başlanmıştır. 13 diş haroşa ara ile ilikler yapılmıştır. Yine haroşa örgü ile etek kısmı çalışılarak bedenler tamamlanmıştır.

Ardından yakadan ilmek alarak kapüşon da fare dişi örneği ve kenarlarındaki lastikleri ile birlikte örülmüştür. Ponponu da kapüşona dikilerek fare dişi bebek hırkası yapımı bitirilmiştir. Yapılışını daha detaylı öğrenmek için aşağıda paylaştığımız videosunu izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/AjsLArMsZV4 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı