Kapüşonlu Bebek Tulumu Yapımı

Kapüşonlu Bebek Tulumu Yapımı
Kapüşonlu Bebek Tulumu Yapımı

Bebekler bu kışta üşümesinler diye güzel ve sade bir kapüşonlu bebek tulumu modeli yapımını sizlere sunuyorum. Kapüşonu üzerinde sevimli minik kulakları olan bu örgü bebek tulumunu gerçekten çok beğeneceksiniz. Tulumun ön yüzünde saç örgüsüne benzeyen bir motif bulunmaktadır. Arka yüzü ise düz örülmüştür. Yine ön tarafının düğmeli olduğu görülmektedir. Bu bebek tulumu 6-12 ay yaş grubu bebekler için uygundur.

Bu harikulade kapüşonlu bebek tulumu için biraz tok ve kalınca bir ip tercih edilmiştir. İpin markası Rozetti Montana’dır. Ayrıca 5 numara şiş ile örülmüştür. Bebek tulumunu örmek için de 3 çile yün kullanılmıştır.

Kapüşonlu Bebek Tulumu
Kapüşonlu Bebek Tulumu

Kapüşonlu Bebek Tulumu Nasıl Yapılır?

Kapüşonlu tulum yapımına 35 ilmek atılarak başlanır. Yaklaşık 25-26 sıra klasik lastik örgüsü yapıyoruz. Ardından birkaç sıra artırma yapılarak üçlü saç örgüsünün yapımına geçilir. Sol ve sağ paçayı da bu şekilde örerek hazırlıyoruz. Saç örüğüsün her iki paçada birbirine yakın taraflarda olmalıdır. İki paça bu şekilde ayrı örüldükten sonra birleştirmesi yapılır. Kenarlardan haroşa ile artırması yapıldıktan sonra ilik açma işlemine geçilir.

Kapüşonlu örgü bebek tulumu örneğinde 22 sıra haroşa ördükten sonra ayrım yeri yapılır.  Ardından yaka yeri açılır ve kol kesimleri yapılır. Arka için kalan ilmekleri 20 sıra haroşa olana kadar örüp dümdüz bir şekilde kesiyoruz. Artırma yapılarak kapüşonda örülür ve örgü bebek tulumu bitirilir.

Detaylı anlatımı için aşağıdaki kapüşonlu bebek tulum videosunu izleyebilirsiniz. Video iki parçadan düşünülmüş sanırım. İkinci video eklenir eklenmez konumun için de onu da paylaşacağım.

Kapüşonlu Bebek Tulumu Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı