Kapüşonlu Altıgen Hırka Modeli Çalışması

Kapüşonlu Altıgen Hırka Modeli
Kapüşonlu Altıgen Hırka Modeli

Çok fazla tığ işi bilmenize gerek kalmadan kolaylıkla yapabileceğiniz yeni bir bebek hırka modeli anlatımı ile birlikteyiz. Kapüşonlu altıgen hırka modeli olarak adlandırılan bu çalışma kolay hırka örmek isteyeceklerin favorisi olacak.

Anlatımı ortalama 1 yaş civarındaki bebekler için uygun. Ancak istenirse daha küçük yaştaki bebeklere de uyarlanabilir. Hatta kendiniz için bile örebilirsiniz.

İki renkle örülen bu altıgen bebek hırkasında renklerden biri bir bebe yünüdür. Diğeri ise bebe yününden biraz daha kalındır.

Özellikle kare motif örmeyi bilenler bu modeli örmede çok zorluk çekmeyecekler. Ancak burada kare değil altıgen 2 eş parça örülmekte. Örüldükten sonra katlanmakta ve kollar ile birlikte ön ile arka da bir arada çıkartılmaktadır.

Kapüşonlu Altıgen Hırka
Kapüşonlu Altıgen Hırka

Tığ İşi Kapüşonlu Altıgen Hırka Modeli Nasıl Örülür?

Kapüşonlu olmayanı baharlık altıgen hırka modeli konusunda paylaşmıştık. Şimdi de bu yeleğe bir kapüşon eklenip daha kışa uygun bir hale getirilmiştir.

Şimdi nasıl yapıldığından biraz bahsedelim.

İlk önce ortasından başlanılarak altıgen şeklinde 2 parça örülmüştür. Bu parçalar köşelerde 2 zincirli, kenarlarda ise hiç zincir çekilmeden örülen üçlü tırabzanlardan meydana gelmiştir.

Kapüşonlu Altıgen Hırka Yapımı
Kapüşonlu Altıgen Hırka Yapımı

Sonra bu iki parça katlanarak kollar ile ön ve arka gövde oluşturulup dikim işlemine geçilmiştir.

Son olarak kapüşon hırkanın arkasından örülerek kapüşonlu altıgen bebek hırkası tamamlanmıştır.

Detaylı anlatımı aşağıdaki videosundan izlenebilir.

Kaynak: https://youtu.be/bGA5cYimhY4 (Crochet Örgü Atölyesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı