Kapitone Modelleri Nasıl Yapılır?

kapitone
kapitone

El işi denildiği zaman kapsama alanı oldukça geniştir. Örgü, dantel, dikiş ve diğer birçok el sanatına dayalı yaratıcı faaliyetleri içine alır. Bu neden ile el işi yapmak, öğrenmek istediğinizde ihtiyaçlarınız ya da yetenekleriniz doğrultusunda farklı seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Dikiş ve nakış da bu seçenekler arasında ayrı bir yere sahiptir. Elde yapılan kapitone model ürünler ise sadece iğne iplik ile inanılmaz görsellerin oluşmasını sağlarlar. Bu şekilde özel ve eşsiz sonuçları alabilirsiniz. Kapitone uygulaması çok eski dönemlere dayanıyor. Ülkemizde de farklı şekillerde kullanılan ve eskiden çeyizlerin vazgeçilmezi olan özel bir uygulamadır. Bu yazımızda da sizler ile inanılmaz ve eşsiz modeller ile şemalarını vermek istedik. Bu şekilde sizler de bol seçenekleri olan kapitone uygulamasının farklı hallerini yapabilirsiniz.

İğne, iplik ve kumaş ile yapabileceklerimize gelin birlikte bir göz atalım.

kapitone modelleri yapımı

Kapitone uygulamasında dikkat edilecek husus, iğne mesafelerinin doğru şekilde yapılandırılmasıdır. Yukarıda ki şekilde de görüldüğü gibi aynı şekilde şema ve ölçüler kullanılarak model oluşturulur. Yukarıda ki kapitone model yatak örtüleri, kırlentler ve diğer örtüler için oldukça güzel bir görüntüyü sizlere de sunacaktır.

kapitone modelleri yapımı resimli anlatım

Belirli mesafeler ile uygulayacağınız bu model ile inanılmaz şık ve farklı sonuçları almanız mümkün.

kapitone yapımı

Yukarıda ki resimde başka bir proje ve model var. Şemada ise nasıl işlem yapmanız gerektiğini, ölçüleri görmektesiniz. Bu şekilde sizler de bu harika yastıkları yapabilir, en güzel şekilde kullanabilirsiniz.

kapitone modelleri

Yukarı da bulunan kırlent yine kapitone model uygulanarak oluşturuluyor. Bu şekilde şemayı takip ederek, sizler de inanılmaz modelleri anında iğne ve iplik yardımı ile kumaşlarınıza oluşturabilirsiniz. Eşsiz ve farklı sonuçları alacağınız bu hoş ve zevkli uygulama, inanılmaz bir keyfi sizlere de sunacak türdendir. Yine aynı şekilde bazı abiye elbiselerin eteklerinde de bu tip uygulamaların oluşacağına emin olabilirsiniz.

kapitone modelleri nasıl yapımı

İşte sizler için seçtiğimiz, kalp şeklinde satenden yapılmış özel kırlent modelleri. Her biri basit kapitone uygulamaları ile  yapılan bu modeller, sizler için de harika bir seçenek haline gelecektir.

kapitone

Görselliği ile zevkli olan bu eşsiz ve inanılmaz modelleri artık sizler de yapabilir, hızlı şekilde uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı