Sağlık

Kanserli Hücreleri Yok Edici Besinler

Kanserli Hücreleri Yok Eden Klorella
Kanserli Hücreleri Yok Eden Klorella

Kanser her insanın çekindiği, adını bile duyduğunda ürktüğü günümüzde zor hastalıklardan birisidir. Kanserli hücre vücutta ilerledikçe bu hastalığın ilerlemesi de bir o kadar artmaktadır. Fakat bazı özel besinlerle mevcut kanserli hücrelerin yavaşlatılması da mümkündür. Özellikle bazı besinler kansere karşı savaşta oldukça etkilidir. Sizlere bugün bu özel besinler hakkında bazı bilgiler vermek istedim. İnsanın bağışıklık sistemi, enzimlere ve proteinlere bağlı olarak kanser hücrelerini doğal yollarla yok edecek güce sahiptir. İşte belirteceğimiz bu besin maddeleri yani yiyecekler bu işi kolaylaştırıyor olacaktır.  Bu özel besinlerin başında kara üzüm gelmektedir. Kırmızı üzüm, çağın vebası olan kansere karşı iyi gelmektedir. Aynı zamanda stresten enfeksiyonlara kadar da birçok hastalıkla mücadelede iyi bir rol üstlenmiştir.

Kanserli hücre için bir diğer etkili otumuz ise spirulina yosunudur. Spirulina yosunu, bünyesinde E,K ve B vitaminlerini barındırmaktadır. Aynı zamanda beta karoten bakımından da zengin olan bu ot, demir ve magnezyumla beraber özellikle de meme kanserine karşı engelleyici bir özelliğe sahiptir. Bir diğer besin maddesi de haşhaştır. Haşhaş yağı, özellikle vücutta yer alan kanserli hücrelere karşı doğal bir savaşçıdır. Bu gıdanın melatonin seviyesi de yüksektir. Bir diğer etkili besin maddesi ise domatestir. Domatesin ne kadar faydalı olduğu zaten bilinmektedir. Fakat içerdiği lökopen sayesinde bu besin maddesi de vücut için doğal bir savaşçı sayılmaktadır.

Mantar da yine kanserli hücrenin yok edilmesinde belli başlı besinler arasında yer alır. İçeriğindeki anti-viral, anti-kanser etkiye sahip olması da kanseri yenmede ne kadar etkili olduğunun kanıtıdır. 5000 yıldan fazla bir süredir medikal alanında kullanılan mantarın, çeşitli kanser türleri üzerinde etkisinin olduğu kanıtlanmıştır. Klorella da yine kanserli hücreler için savaşçı besin anlamına gelmektedir. Kanseri önleyici kimyasallar içerdiğinden, dokuların oksijenini artırdığından kansere karşı iyi bir çözümdür.  Kanseri yok edici unsurları bünyesinde bulundurduğundan, klorella iyi bir kanserli hücre savaşçısı olarak tanımlanmaktadır. Sarımsak da içeriğindeki dünyanın en güçlü anti-oksidanı sayesinde kanserli hücrelere karşı etkili bir besin maddesidir. Etkisi o kadar güçlüdür ki, yalnızca 24 saat gibi bir sürede kanserli hücrelere etki edebilmektedir. Bunun yanında turpgiller, yeşilçay, zencefil ve zerdeçal da güçlü kanserli hücre yok edicileri arasında gösterilmektedir.

Kanserli Hücreleri Yok Eden Kara Üzüm
Kanserli Hücreleri Yok Eden Haşhaş Yağı
Kanserli Hücreleri Yok Eden Domates
Kanserli Hücreleri Yok Eden Mantar
Kanserli Hücreleri Yok Eden Klorella
Kanserli Hücreleri Yok Eden Sarımsak
Kanserli Hücreleri Yok Eden Turp
Kanserli Hücreleri Yok Eden Zencefil
Kanserli Hücreleri Yok Eden Zerdeçal
Kanserli Hücreleri Yok Eden Yeşilçay
Kanserli Hücreleri Yok Eden Spirulina Yosunu
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı