Ana Sayfa Sağlık Kanserle Savaşmada Etkili Yollar

Kanserle Savaşmada Etkili Yollar

kansere karşı duvar örme
kansere karşı duvar örme

Uzmanlara göre önemli rahatsızlıklardan olan kanserle savaş, bir ömür sürmesi gerekmektedir. Beslenmenin kanser hastalarında çok büyük bir öneme sahip olduğunu da savunan uzmanlar, spor yapmanın da faydasından söz etmektedir. Doğumdan sonra yapması önemli olan şeylerin başında, kanserle savaşmak olmalıdır. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, spor yapmak da kanserle mücadelede önemlidir. Özellikle meme kanserinden kurtulmak konusunda doğadan faydalanmak da önemli olacaktır. Doğru beslenme konusunda, sağlıklı bir ortamla beraber yenecek şeylerin değiştirilmesi doğru besinlerin yenilmesi önem arz etmektedir. Son zamanlarda hanımların ağzından düşmeyen konulardan biri meme kanseridir. Bu yüzden her zaman doğal beslenmeli ve doğadan faydalanmamız gerekmektedir.

spor yapmak

İlaçlarda kanser hastalıklarında bizlere en büyük destekçi olacaktır. Fakat ilaçların desteği sadece tedavide kendini göstermektedir.  Oysa hastalıklar ortaya çıkmadan önce, doğal yollarla beslenilmelidir. Bağışıklık sistemi de buna bağlı olarak güçlendirilmelidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin etkisiyle, kansere karşı bir duvar örmemiz gerekmektedir. Mevsim meyveleri bu duvarın örülmesinde en etkili yollardan biridir.  Hücrelerin DNA yapılarının korunması için bağışıklık sistemi mutlaka güçlendirilmelidir. Nohut, beyaz lahana, sumak gibi üç yararlı gıdadan faydalanarak siz de bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Haftada bir kez beyaz lahana, haftada iki kez ise nohut yenerek bağışıklık sistemi güçlendirilebilir. Sumak ise bütün öğünlerde yemeklere katılmalıdır. Beyaz lahana için şunu da söylemek doğru olacaktır. Beyaz lahanayı kesinlikle detoks olarak tüketmeyle karıştırmamak gereklidir.

kansere karşı duvar örme

bağışıklık sistemi

Lahana birçok şekilde tüketilebilecek bir besin maddesidir. İster çiğ şekilde isterseniz hafif haşlanmış şekilde de tüketebilirsiniz. Yine bol kırmızı biber katarak veya zeytin yağı ekleyerek de tüketmek doğru olacaktır. Sumağı, sebzelerle beraber kullanırsak faydalı olacaktır. Yine sumağın çayını yapmanın da faydası büyük olacaktır. Sofralardan eksik edilmemesi gereken bu üç besinin ortak özelliği, hücrelerin DNA yapısını korumasıdır. Kansere karşı duvar örme konusunda bu sebzelerin önemi çok büyüktür. En önemlisi ise kulaktan dolma bilgilere itimat edilmemesidir. Kanser olduktan sonra asla kulaktan dolma bilgilere göre hareket edilmemesi gerekir. Sadece hekim tavsiyeleri eşliğinde bir beslenme daha verimli şekilde bu hastalıkla mücadele edilmesini sağlayacaktır.

beyaz lahana

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here