Kanseri Önlemede 10 Altın Kural

Kanseri Önleme
Kanseri Önleme

Günümüzün hatta çağın en önemli hastalıklarından olan kanser, önlenmediğinde sinsice ilerleyen zor bir hastalıktır. Artık günümüzde bu korkunç hastalıkla başa çıkılabiliyor. Yaygın olan ve insanlar arasında kötü hastalık sıralamasında en başta yer alan kanser, kendini asla fark ettirmeden oldukça gizli şekilde vücutta yayılabiliyor. Fakat artık kanseri önlemede altın kural diyeceğimiz bazı şeyleri yaptığınızda, vücudu kanserden uzak tutmanız olası olacaktır.  Bazı besinleri kullanarak vücudunuzu kanserden önleyebilirsiniz. Kanser, yaşlı ya da genç birçok insanın yakasını bırakmayan bir hastalık haline dönüştü.

Kanseri Vücutta Barındırmayın

Vücutta kanserin oluşumunu sağlayan bazı nedenleri hayatınızdan çıkarttığınızda, kanser vücutta barınacak nokta bulamayacaktır. Bunların başında, sağlıklı beslenme geliyor. Sigara ve alkolden de uzak durmak geliyor. On altın kuralımız içinde de yer alan bazı önerilerle, siz de sağlıklı bir hayata adım atabilirsiniz. Dilerseniz o merakla beklenen altın kurallara geçelim. Birinci altın kural; bulabildiğince nar yemek olacaktır. Nar’ın kanserle dirençteki faydası anlatılmakla bitirilemez. Kansere karşı vücudu özel şekilde koruyan nar, son derece yarayışlı bir meyvedir. Bu meyveyi önemli kılan şeylerin başında, vücuttaki şekeri dengelemesidir ve kan dolaşımını artırmasıdır. Farklı yararlı bir besin ise böğürtlendir. Altın kurallardan ikincisi olan böğürtlen, kanserli hücrenin ölmesine sebep olmaktadır. Bu konuda böğürtlen yaprağının çayı, son derece faydalıdır.

Kansere Neden olan Şeylerden Arınma

Altın kurallardan üçüncüsü ise üzümdür. Kara üzüm gibi damar ve kalp hastalıklarında yarayışlı olan bir meyve, kansere karşıda son derece korumacı bir amaç gütmektedir. Fakat bunun olması için mutlaka, kara üzümü kabuk ve çekirdekleriyle beraber yemelisiniz. Dördüncü altın kuralımız ise kirazdır. Kiraz, kansere karşı koruyucu meyveler arasında yer almaktadır. Mevsiminde yenilecek kiraz, cilt kanserinde ve meme kanseri gibi durumlarda son derece faydalı olacaktır. Beşinci altın kuralımız ise yabanmersinidir. Yabanmersini, kanda bulunan kolesterolü düşürür ve kansere yakalanma riskini de önemli ölçüde azaltmaktadır.

Altıncı kural ise karpuzdur sevgili hanımlar. A ve C vitaminleri olan karpuz, vücuttaki zehirli toksinleri dışarı atmada kullanılır. Kırmızı biber ise yedinci altın kuralımızdır. Kırmızı biber, oldukça etkili besindir ve birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Sekizinci altın kuralda turp yer almaktadır. Kırmızı turp, akciğer kanserine karşı ve yine meme kanserine karşı da korumacı rol üstlenen sebzelerdendir. Brokoli ise dokuzuncu altın kuralımızdır. Brokoli, lif oranı yüksek olduğundan bağırsak kanserine karşı son derece iyidir. Onuncu altın kuralımızda ise sarımsak yer almaktadır. Sarımsak, kanserin vücuda yayılmasını önler ve kansere yakalanma riskini de önemli ölçüde azaltır

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı