Kanaviçe Yeni Pike Takımı Modelleri

Yeni Kanaviçe Pike Takımları
Yeni Kanaviçe Pike Takımları

Keten bezi üzerine yani el emeği göz nuru olarak işlenen desenlerin bir araya geldiği o mükemmel ürünlere kanaviçe deniliyor. Genelde etamin işi olarak el işi şeklinde yapılan, yapılışında ise oldukça benzer desenlerin geçebildiği kanaviçe örnekleri, kesinlikle minik türde parçalar halinde işlenince daha bir güzel durabiliyor. Kanaviçe takımların yapımlarında, kanave isimli bir kumaş yer almaktadır. Bu kumaş seyrek dokulara sahip aynı zamanda düz şekilde el işi olarak devam ettiriliyor. Seyrek dokudaki keten kumaşın üzerine tutturulan, seçilen renkteki iple de deseni işlenen kanaviçeler çok tutulmaktadır. Kanave isimli kumuşla ilgili yine şunları söylemek de mümkündür. Üstte belirtilen el işi bitince, kanave isimli kumaş yavaş şekilde asıl kumaşın üzerinde ayrılmış bir görüntü çıkarabilmektedir.

İşlenmiş el emeklerinden olan Kanaviçe, adeta etnik ve otantik görünüm sunarak insanlara bir nevi huzur verici olarak da gelebiliyor. Her bayanını çeyizinde mutlaka yer vermesi gereken güzel parçalardan olan kanaviçeler konusunda, geçmişten yani büyükannelerin zamanında kalma şık örneklerinde mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Kanaviçe el işi çalışmaları çerçeveletmeniz mümkündür. Kanaviçe çalışmalarla, aynı zamanda masa örtüsü ve yastık kılıfı olarak da kullanabileceğiniz türde bir el işidir. Bu bilginin ardından dilerseniz sizlere sunduğumuz bazı kanaviçe pike takımlarını resimli galerimizde de sergileyelim. Beğeneceğinizi umduğum yeni kanaviçe pike takımı örneklerinden birkaçını sizler için internet ortamında araştırıp bulduğumu söylemem gerekecektir.

Genç bayanların çeyizlerinde mutlaka yer alması gereken önemli parçalardan kanaviçe takımları, artık günümüzde çoğu bayanın yapmaya çalıştığı el işlerindendir. Kanaviçeden olan pike takımları hem sağlamlığı hem de görünümüyle ön plana çıkmaktadır. Yine sağlamlığı konusunda kanaviçelerin uzun yıllar kullanılma olasılıkları da bulunmaktadır. İğneyle dokunan kanaviçe örneklerinin her zaman yatak odalarında ayrı bir zarafet kattığını açık bir dille söylemek istiyorum. Fakat şu da bir gerçektir ki, çoğu bayan bu el yapımı göz nuru çeyizlik kanaviçe örneklerini kullanmaya bile kıyamamaktadır. İğneyle dokumak yerine artık günümüzde çoğu insan makineyle bile kanaviçe işleyebilmektedir. Bu aynı zamanda hızlılık açısından da bir nevi seçim nedeni olabilmektedir. Ama el işine meraklı hanımlar, zorluğu olsa da kanaviçeleri seçecekleri renkte kendileri yapmak istiyor. El işi seven kişilerin bu istekleri de bence en doğal haklarıdır demek doğru olacaktır. El işinde yine bu tür güzel bilgilerle sitemizde sizlere örnek çalışmalar sunmaya devam edeceğimizi söylemek istiyorum. Herkese iyi günler dilerim hanımlar.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı