Kalpli Yazma Oyası Yapalım

Kalpli Yazma Oyası
Kalpli Yazma Oyası

Merhaba bayanlar; yazma oyalarını severek yapıyoruz değil mi? Sizlere yine iç açacak kadar güzel oldukça da kaliteli bir yazma oyası örneği sunmak istedim. Kalpli yazma oyası örneği çeyizlerinizde, evinizde olmasını isteyeceğiniz bir örnektir. Kalpli yazma oyalarından yapmak isteyecek hanımlara yol gösterecek olan bu çalışmamızla, yeni başlayan hanımlar ve daha önceden profesyonel olup farklı örnekler arayan hanımlar istifade edebilecektir. Sizler de evinizde ya da müsait olduğunuz bütün ortamlarda, kalp oyalarını yaparak yazmalarınızı güzel şekilde süsleyebileceksiniz.

Kalpli Yazma Oyası

Yazma kenarlarında görüp beğeni duyacağınız kadar özel olan bu örnek, yazma kenarı süslerinin güzel olmasını isteyecek hanımlara hitap ediyor adeta. Bazı bayanlar hangi oyayı yapsam diye arayışa girebiliyorlar. İşte sizlere herkesin hoşuna gidebilecek kadar güzel gelecek farklı türde bir oya örneği. Daha önceden sizlere çok farklı iğne oyası çeşitleri sunduğumuzu söyleyebilirim. Bu örnekte en az onlar kadar ses getirecek güzel bir örnek olduğu kanısındayım. İğne oyası kullanılarak yapılacak kalp modeli için 4 tane kalp yapılarak çiçeğe benzetilmesi gerekecektir. Daha sonra tamamlandığında, bu örneğimizin son derece hoş bir görüntü sunacağının söylemek istiyorum.

Kalpli Yazma Oyası Resimli

Kalpli Yazma Oyası Yapılışı

İğne oyası kalpli yazma kenarı yapılışında geçmiş örneklerin yapım modellerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazmaların kenarlarını süslemek isteyecek hanımlara resimli anlatımlı olarak sunduğumuz bu çalışma, keyif alarak yazma kenarlarını oluşturmalarını da sağlayacaktır. Resimli adımları takip etmenizi ve elinize alacağınız bir yazmayı ne kadar güzel hale getirebileceğinizi görmenizi isterim. Örnekteki yazma kenarı için pembe, mavi, beyaz ve yeşil renkte ipler kullanılmıştır. Aslında bu oyanın pembe ipler kullanılarak yapıldığında, daha güzel görüneceğini söylemeden geçemeyeceğim. Bu modelde mavi ipler de işlem adımlarında kullandığımızda, bu güzel kalpli türde yazma kenarı işlemesine çok yakıştığını söyleyebiliriz. Tabi bir de renk seçimi konusunda şu renk olacak şeklinde bir zorlama bulunmuyor. Tamamen size kalmıştır. Yazma kenarını istediğiniz renkte iple işleyebilirsiniz. Kalpli yazma kenarı işleme çalışmamızı umarım beğenmişsinizdir. Farklı bir yazma kenarı oya çalışmasında görüşmek dileğiyle iyi günler dilerim hanımlar.

Kalpli Yazma Oyası Resimli Anlatım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı