Kalpli Serum Halka Tığ Oyası

Kalpli Serum Halka Tığ Oyası
Kalpli Serum Halka Tığ Oyası

Serum halkalı yeni yazma modelleri ve yapılışları paylaşmaya devam ediyoruz. Sizlere bu kez kalpli serum halkalı oya modeli yapımını sunacağız. Daha önce yapılışlarını paylaştığımız kalpli kafesli tığ oyası ile kum boncuklu kalpli oya örneği de aynı serum halkalarla yapılmıştı.

Tuhafiyelerden temin edebileceğiniz kalp şeklindeki serum halkalarla yazmanın motifleri çalışılmaktadır. İki kalpli serum halkalı motif birbirine tutturulduktan sonra yazma kenarına işlenen yeşil yapraklara ilave edilmiştir.

Tığ İşi Kalp Serum Halkalı Yazma Modeli Yapılışı

Yeni kalpli yazma kenarı oyası iki sıradan oluşmaktadır. İlk sırada aralarda pimpirik olacak şekilde tırabzanlarla yapılan dörtlü yapraklar çalışılmaktadır. Bunun için de yeşil renkli oya ipi tercih edilmektedir.

Kalpli Serum Halkalı Yazma Modeli
Kalpli Serum Halkalı Yazma Modeli

Kalpli serum halkalardan oluşan motifler de bu yapraklardan ikisine tutturulmaktadır. Her tutturulacak motif iki kalpten oluşmaktadır. Sarı ve mor olmak üzere iki farklı oya ipi yapılmaktadır. Kalpli serum halkaların biri tamamen sık iğne ile doldurulmakta diğeri de 10 tane sık iğne yapıldıktan sonra diğerine eklenmektedir. Kalan boş kısmı da eklendikten sonra sık iğne ile doldurulmaktadır.

Kalpli Serum Halkalı Oya Örneği Videolu Anlatımı

Kolay tığ oyalarından biri olan halkalı yazma modeli aşağıdaki videosunda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/-cHOXLZzC5U (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı