Kalpli Örgü Patik Babet Yapımı

Kalpli Örgü Patik Babet Modeli
Kalpli Örgü Patik Babet Modeli

İki şişle örgü kalp süslemeli patik babet yapımının anlatıldığı bir video paylaşıyorum. Bu videoda hem örgü kalp modelinin hem de patik babetin yapılışı anlatılmaktadır. Hem de bu çalışmayı en kolay bir şekilde nasıl tamamlayacağınız öğretilmektedir.

Dümdüz örgü parçadan nasıl kolay örgü babet yapacağınızın gösterildiği bu eğitici videoda 5 numara şiş ve kalınca bir ip kullanılmıştır. 38 numara ayak için yapılan örnek babetin kurulumu için 25 tane ilmek atılmıştır. Ardından üzerine 38 sıra haroşa örülmüştür ve örgü parça kapatılmıştır.

Kalpli Örgü Patik Babet Modeli
Kalpli Örgü Patik Babet Modeli

Dikim aşamasına geçilmiştir ve örgü parça ikiye katlanmıştır. Topuk kısmını oluşturacak arka kısım düz bir şekilde dikilmiştir. Burun kısmı da teyeller gibi dikilmiş ve dikiş sonuna ip çekilerek burun formu elde edilmiştir. Son bir dikişle sağlamlaştırılmış ve üstten birkaç sıra daha dikme işlemine devam edilmiştir.

Bir sonraki aşamada yapımı en kolay örgü babet üzerine dikilecek üç boyutlu kalp yapımına geçilmiştir. Bunun yapımı için de kalın bir yün ama 4 numara şiş kullanılmıştır. Kalbin üst kısımlarındaki oval kısımlar için 3 ilmek atılarak çalışmaya başlanmıştır. Ön yüzlerde ilmekler düz örülürken arka yüzde ise ilmek artırımına gidilmiştir. Bu şekilde ayrı ayrı 2 parça örüldükten sonra birleştirilmişlerdir. Bu aşamadan sonra kalbin aşağıya doğru inen üçgenliğini verebilmek için eksiltme yapılmıştır. Bu yöntemle ayrı ayrı 2 örgü kalp parçası yapılmış ve içi doldurularak kenarları dikilmiştir.

Son olarak oluşturulan içi dolu bu kalp süsü örgü patik babetin üst kısmına dikilmiştir.

Yine yapımı en kolay başka bir örgü babet yapımı da ilginizi çekebileceğinizi düşündüğüm bir modeldir.

Kaynak: https://youtu.be/3iqXlphc9SE

Yapımı En Kolay Örgü Patik Babet Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı